Fly4free.pl

W 24 dni dookoła świata prywatnym odrzutowcem. Wiemy, ile kosztuje taka podróż!

Foto: Lux Charter / Unsplash
Maksymalnie 48 pasażerów, 24 dni i trasa od Hawajów, przez Indonezję, Tajlandię, Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie, po Włochy i Wielką Brytanię. Tak wygląda wycieczka dookoła świata przygotowana przez Four Seasons. A, no i odbywa się na pokładzie prywatnego samolotu. Ile to wszystko kosztuje? Sprawdziliśmy!

Firma Four Seasons, znana przede wszystkim z sieci hoteli. W 2015 roku zadebiutowała także na rynku podróży prywatnymi samolotami. I trzeba przyznać, że mają rozmach… skurczybyki!

Organizator wybrał – jego zdaniem – najfajniejsze przeżycia i atrakcje na świecie i to właśnie ich trasą chce poprowadzić uczestników. Podróż zaczyna się w Oahu na Hawajach, potem biegnie przez Bora Bora, Sydney, Bali, Chiang Mai w Tajlandii, Tadź Mahal w Indiach, Dubaj i wtedy powoli chyli się ku końcowi, zapraszając gości do Florencji i Londynu. Całość trwa 24 dni – od 17 kwietnia do 10 maja 2023 roku.

– Jedyną rzeczą, o której będziesz musiał myśleć, jest cieszenie się sobą i robienie tyle, ile chcesz. Resztą zajmiemy się my – przekonuje Four Seasons.

W cenie uwzględniono bowiem wiele luksusowych elementów. Do dyspozycji turystów jest całodobowa obsługa konsierża, planista podróży, szef kuchni na pokładzie samolotu, pracownik, który zajmie się naszymi bagażami, a także lekarz. Oczywiście kwota uwzględnia też zakwaterowanie, podróż i wyżywienie.

Jesteście ciekawi, ile trzeba w takim razie zapłacić? Cena za jedną osobę startuje od 190 tys. USD, czyli równowartość 874 tys. PLN – ale to przy założeniu, że podróż zarezerwują dwie osoby. Solo podróżnicy muszą się liczyć z dopłatą kolejnych 19 tys. USD (czyli ok. 87 tys.).

Warto też zaznaczyć, że prywatny Airbus A321neo, którym będą podróżować turyści ma zaledwie 48 miejsc. I co ciekawe – małe dzieci nie są mile widziane. Choć Four Seasons w ogóle odradza taki wyjazd z potomkami, to dopuszcza jednak uczestnictwo osób powyżej 12. roku życia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »