Fly4free.pl

Samolot taniej linii wyleciał z lotniska bez pasażerów! Powód? Ogromne kolejki i brak pracowników obsługi

Foto: William Perugini / Shutterstock
Airbus A319 linii Vueling wyleciał w poniedziałkowy wieczór z lotniska Londyn Gatwick do Florencji, nie zabierając ze sobą żadnych pasażerów. Dlaczego? W tym samym czasie pasażerowie stali w długich kolejkach do odprawy i kontroli bezpieczeństwa!

Kolejne dni przynoszą następne szokujące informacje o kolejkach na europejskich lotniskach. Po weekendowym chaosie na lotnisku w Dublinie do grona lotnisk z ogromnym chaosem organizacyjnym dołączyło lotnisko Gatwick. Londyńskie lotnisko też nie daje sobie rady z kolejkami, a efektem jest sytuacja, do jakiej doszło w poniedziałkowy wieczór.

Chodzi o lot linii Vueling z Gatwick do Florencji, który miał wystartować w poniedziałek o godz. 20.20 lokalnego czasu. Ostatecznie samolot hiszpańskiej linii, czyli Airbus A319 zabierający na pokład 144 osoby, wystartował 2 godziny później, jednak… na pokładzie nie było żadnych pasażerów. Powód? Pasażeowie stali w tym czasie w kolejkach do odprawy, kontroli bezpieczeństwa lub nadania bagażu.

Jedna z pasażerek, która spędziła 4 godziny w kolejce do nadania bagażu i ostatecznie jakoś udało jej się dotrzeć do bramki, została poinformowana, że nie może wejść na pokład samolotu z powodu braku odpowiedniej liczby pracowników załogi pokładowej.

– Ostatecznie poinformowano nas, że piloci postanowili odlecieć pustym samolotem bez żadnego pasażera na pokładzie z powodu zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Florencją. Podjęto więc decyzję, w której priorytetem jest cięcie kosztów, a nie obsługa pasażerów. Nie wspominam już nawet o wpływie tej decyzji na środowisko naturalne – mówi Nisha Gupta, jedna z niedoszłych pasażerek.

– Przez cały ten czas na lotnisku było maksymalnie troje pracowników linii Vueling, którzy zajmowali się wszystkimi lotami tego dnia. Pojawiliśmy się na lotnisku po 15 i opuściliśmy je dopiero po 2 w nocy, bo musieliśmy czekać aż przedstawiciel linii zbierze od nas dane na temat odwołanych i opóźnionych lotów – dodaje.

Przewoźnik jak na razie nie skomentował całej sytuacji.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »