Fly4free.pl

Mieszkańcy zamknęli drogę do największej atrakcji w regionie. Mieli dość tłumów instagramowych turystów!

Foto: Shutterstock
Liczba podróżnych odwiedzających okolicę słynnej farmy Sleepy Hollow w amerykańskim miasteczku Pomfret stała się tak duża, że zdesperowani mieszkańcy i lokalne władze postanowiły działać – zdecydowano się na zamknięcie Cloudland Road, przy której codziennie stają setki turystów, próbujący uchwycić możliwie najlepsze zdjęcie na Instagrama i inne media społecznościowe.

Trzeba przyznać, że położona w dolinie farma Sleepy Hollow prezentuje się zjawiskowo. Zwłaszcza jesienią, gdy liście zmieniają kolor na czerwony i żółty. Ale właśnie jesienią mieszkańcy Pomfret w stane Vermont przeżywają największe katusze z uwagi na coroczną inwazję TikTokerów i Instagramerów, którzy przybywają tutaj w poszukiwaniu możliwie jak najlepszego zdjęcia. 

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-04-17T05:57:00.858Z przez Wakacje.pl

Jest ich zbyt wielu, więc musieliśmy coś zrobić – mówi w rozmowie z „Independent” jeden z mieszkańców.

Obywatele Pomfret wskazują na ogromne uciążliwości związane z nagłą popularnością tego miejsca. Turyści blokują i utrudniają przejazd miejscowym (nie wspominając o nagłych wypadkach, czyli przejazdach karetek czy wozów strażackich), śmiecą, załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w okolicach drogi, a nawet przeskakują przez płoty i wchodzą na prywatne posesje w celu zrobienia jak najlepszego zdjęcia.

W związku z tym mieszkańcy zaapelowali do miejscowych władz, a te postanowiły działać: zgodnie z ich postanowieniem lokalna droga Cloudland Road będzie dostępna tylko dla mieszkańców w okresie od 23 września do 15 października, czyli w szczycie sezonu opadających liści. W tym czasie stróże prawa hrabstwa Windsor mają na bieżąco monitorować drogę i kontrolować, kto się nią przemieszcza, a dostęp do drogi mają mieć tylko lokalni mieszkańcy.

Sprawa nie jest oczywiście czarno-biała, bo początek złotej jesieni w Vermont oznacza także ogromne wpływy dla miejscowej branży turystycznej. Szacuje się, że właśnie w tym okresie ponad milion podróżnych z USA pojawia się w tym stanie, by napawać wzrok fenomenalnymi widokami, zwiastującymi początek jesieni.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Słynnej z czego, bo ja pierwsze o niej słyszę? Wypadałoby napisać o tym w artykule.
erloy, 28 września 2023, 22:36 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »