Fly4free.pl

Nareszcie! USA ogłosiło oficjalną datę otwarcia!

usa
Foto: Sina Ettmer Photography / Shutterstock

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy! Zgodnie z zapowiedzią Stany Zjednoczone już za kilka tygodni otworzą się na turystów z niektórych krajów (w tym Polski). Według oficjalnej informacji granicę będziemy mogli przekraczać od 8 listopada.

Do tej pory przekroczenie granicy Stanów Zjednoczonych z powodów turystycznych było praktycznie niemożliwe. Jedyną opcją było kombinowanie, czyli najpierw 2 tygodnie spędzone w bezpiecznym kraju poza Europą i dopiero wjazd do USA. Teraz wreszcie to się zmieni!

Zgodnie z zapowiedzią, jaką Stany Zjednoczone przekazały kilka tygodni temu, granice miały otworzyć się w listopadzie. Wciąż nie było jednak wiadomo, kiedy dokładnie to się stanie i czy można już kupować bilety. Dzisiaj Biały Dom ogłosił jednak konkrety, o czym jako pierwsza poinformowała agencja Reutersa.

Nowa polityka USA dotycząca podróży, która wymaga szczepień dla cudzoziemców podróżujących do Stanów Zjednoczonych, rozpocznie się 8 listopada – potwierdził również Kevin Munoz, zastępca sekretarza prasowego Białego Domu. – To ogłoszenie i data dotyczą zarówno międzynarodowych podróży lotniczych, jak i lądowych – dodał.

Nie dotyczy to co prawda wszystkich krajów, ale Polacy nie muszą się martwić. Na liście dopuszczonych podróży są wyjazdy ze wszystkich krajów Unii Europejskiej, a więc i Polski.

Trzeba jednak pamiętać o spełnieniu warunków wjazdu. Granicę mogą przekroczyć wyłącznie osoby zaszczepione. Akceptowane są wszystkie preparaty zatwierdzone przez WHO. Trzeba również mieć negatywny wynik testu PCR (wykonanego minimum 72 h przed podróżą).

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Dla testu PCR raczej MAX 72h a nie MIN 72h przed podróżą. Czuwaj 
wojtura, 15 października 2021, 20:19 | odpowiedz
Czyli antygen już nie będzie akceptowany?
Grażyna Buła, 15 października 2021, 21:51 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Antygen tez będzie akceptowanyhttps://www.cdc.gov/coronavirus/2019-nc ... elers.htmlWhat types of SARS-CoV-2 test are acceptable under the Order?Passengers must be tested with a viral test that could be either an *antigen test* or a nucleic acid amplification test (NAAT). Examples of available NAATs for SARS-CoV-2 include but are not restricted to reverse transcription polymerase chain reaction (RT-PCR), reverse transcription loop-mediated isothermal amplification (RT-LAMP), transcription-mediated amplification (TMA), nicking enzyme amplification reaction (NEAR), and helicase-dependent amplification (HDA). 
Czyli antygen już nie będzie akceptowany?
Andriy Panas, 16 października 2021, 9:16 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »