Fly4free.pl

Upał stopił pas startowy na londyńskim lotnisku. Sprawdźcie swoje loty!

londyn luton
Foto: Captain_Kangaroo / Shutterstock
Spektakularne upały, z którymi boryka się obecnie Wielka Brytania, doprowadziły do uszkodzenie pasa startowego na lotnisku Londyn-Luton. Okazało się, że asfalt po prostu się stopił, a loty trzeba było wstrzymać. Na szczęście ruch lotniczy znów działa, ale pasażerowie muszą się liczyć z opóźnieniami.

Obecnie temperatury w Londynie sięgają nawet 38°C, co biorąc pod uwagę słynną brytyjską pogodę, jest nie tylko anomalią, ale i wielkim problemem dla miasta, które zwykle nie ma do czynienia z falami upałów. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już wczoraj późnym popołudniem lotnisko Londyn-Luton zmuszone było zawiesić loty. Okazało się bowiem, że fragment pasa startowego po prostu się… stopił.

– Na skutek dzisiejszych wysokich temperatur zidentyfikowano defekt powierzchni na pasie startowym. Inżynierowie zostali od razu wezwani na miejsce i prace naprawcze są obecnie w toku, aby wznowić operacje tak szybko, jak to możliwe. Chcielibyśmy przeprosić za spowodowane niedogodności – poinformowało lotnisko.

W efekcie wczoraj kilkanaście lotów zostało przekierowanych, ponad 20 wylądowało z ogromnym opóźnieniem, a ponad 30 zostało w ogóle odwołanych. Dziś jest już znacznie lepiej, lotnisko zapewnia, że sytuacja została opanowana. Niestety pasażerowie muszą uzbroić się w cierpliwość, bo wciąż niektóre loty są opóźnione. Na szczęście praktycznie nie ma żadnych odwołanych połączeń.

Najwięcej zakłóceń dotyczy tanich linii, bo to właśnie one najchętniej korzystają z lotniska Luton. Swoje loty powinni więc sprawdzać przede wszystkim pasażerowie Ryanaira, Wizz Aira i easyJeta.

Co ciekawe, Luton nie jest jedynym lotniskiem, w którym wystąpił taki problem. Asfalt zaczął topić się także w bazie sił powietrznych RAF – Brize Norton. W żadnym stopniu nie wpływa to jednak na pasażerów i loty cywilne.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »