Fly4free.pl

Dostali dożywotnie zakazy lotów za brak maseczki. Teraz linia cofa tę decyzję

kobieta w maseczce na lotnisku
Foto: Ranta Images / Shutterstock
United Airlines, jedna z największych linii na świecie, wycofa się z zakazu lotów nałożonych na niektórych pasażerów. W ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie karała w ten sposób osoby, które awanturowały się w sprawie obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Odkąd w Stanach Zjednoczonych wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w trakcie lotów, w samolotach wielokrotnie wybuchały spektakularne awantury. Czasem kończyło się nawet rękoczynami. Oczywiście podobne sytuacje zdarzały się na całym świecie, ale to właśnie amerykańskie linie miały największe problemy.

W końcu linie zdecydowały się jednak przejść do ofensywy i zaczęły wręcz masowo nakładać zakazy lotów na pasażerów, którzy nie chcieli przestrzegać przepisów.

Tyle tylko że kilka dni temu, sąd federalny uznał, że zasady wprowadzone przez administrację Bidena są bezprawne. W efekcie nie ma już obowiązku noszenia maseczek na pokładzie, a właściwie… nigdy go nie było (przynajmniej w sensie prawnym).

Nic więc dziwnego, że ponownie pojawiła się dyskusja o pasażerach, którzy za nieprzestrzeganie bezprawnego przepisu, otrzymali zakazy lotów. Dlatego United już ogłosił swojego rodzaju amnestię. W ciągu dwóch lat linia nałożyła taki zakaz na ponad 1000 pasażerów.

Teraz decyzje zostaną unieważnione, a objęci sankcją ludzie znów będą mogli korzystać z usług United.

Muszą jedynie zapewnić, że będą stosować się do wszelkich instrukcji załogi.

Pozostaje jednak pytanie, czy inne amerykańskie linie również pójdą tym tropem. Chociaż sam powód awantur był – jak zdecydował ostatnio sąd – słuszny, to same bójki, wyzwiska czy kłótnie i tak stanowiły zakłócenie lotu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Zafoliowanym covidianom zrobiono sieczkę mózgowo-propagandową i biedaki wychodzą na ...ciemny lud(heh) A przecież to ich ukochane gazety i portale wmawiały , że ciemnym ludem to są rozumni którzy nie wierzą w kłamliwą propagandę. Kiedyś porządek ciemnego ludu wprowadzano siłą. Teraz wystarczy dobra ,,bajeczka" podparta przekupionymi ,,autorytetami" plus zastraszanie ciemnoty i efekt ten sam(heh)
Semen6969, 22 kwietnia 2022, 14:10 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Hahaha, i znowu bańka dla frajerstwa prysła. Jak tam się macie posiadacze paszportów FRAJERA?
Jedyny wredota, 23 kwietnia 2022, 15:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »