Fly4free.pl

Z odprawą, wejściem na pokład, ale bez podróży. Lotnisko organizuje udawane loty

chinczycy
Foto: S.O / Shutterstock

Lotnisko na Tajwanie wymyśliło nietypowy sposób, jak zezwolić ludziom stęsknionym za lataniem na namiastkę swojego hobby przy jednoczesnym powstrzymaniu ich przed podróżami. I choć brzmi to absurdalnie, port zaczął organizować udawane loty – z odprawą, kontrolą i wejściem na pokład, ale bez… startu maszyny.

Na ten zaskakujący pomysł wpadł lotnisko Songshan w Tajpej. Dzięki temu fani lotnictwa, którzy nie mogą się doczekać, by znów znaleźć się na pokładzie samolotu, mogą skorzystać z „lotu… donikąd”.

Około 60 osób przyjechało w czwartek na to tajwańskie lotnisko tylko po to, by odprawić się, przejść przez kontrolę bezpieczeństwa, wejść do samolotu, zająć swoje miejsce i… później spokojnie wrócić do domu. Specjalna akcja przeprowadzona dla osób stęsknionych za lataniem zrobiła furorę.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję rozsiąść się w fotelach Airbusa A330 w barwach China Airlines. Na pokładzie nie brakowało też załogi pokładowej, a stewardesy chętnie ucinały sobie pogawędkę z „pasażerami”.

偽出國登機中✈️

Gepostet von 台北松山機場 Taipei Songshan Airport am Mittwoch, 1. Juli 2020

W ten sposób lotnisko Songshan chciało pokazać, że nawet w czasach pandemii koronawirusa jest świetnie przygotowane na przyjęcie potencjalnych pasażerów, a przy okazji miało szansę pochwalić się przeprowadzonymi w porcie remontami.

Co ciekawe, akcja będzie odbywać się jeszcze kilkukrotnie, w wyznaczonych wcześniej datach. Pierwsza edycja, która miała miejsce dzisiaj cieszyła się ogromną popularnością. Choć do rozdysponowania było jedynie 60 miejsc, chętnych było bowiem aż 7 tysięcy osób. Nowe terminy mają pojawić się niebawem.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jak można świadomie poddawać się tym drakońskim, uwłaczającym kontrolom na lotnisku i jeszcze za tym tęsknić :O ?!
windu12, 2 lipca 2020, 19:41 | odpowiedz
Avatar użytkownika
 Jak widzisz da się, znam gorsze tortury podróżnicze, którym ludzie poddają się z własnej woli, np. jazda pociągami regio bez konkretnego celu podróży.
windu12 Jak można świadomie poddawać się tym drakońskim, uwłaczającym kontrolom na lotnisku i jeszcze za tym tęsknić :O ?!
Mokradok, 22 lipca 2020, 13:00 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »