Fly4free.pl

Tydzień w Trynidadzie i Tobago za 2715 PLN. Loty z Warszawy i apartament

2715 PLN
trynidad plaza
Foto: Michael Bluschke / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Zima to jeden z najlepszych okresów do podróży na Karaiby. Nie słyszeliście zbyt dużo o Trynidadzie i Tobago? To błąd! Na wyspach czekają na was piękne plaże (Maracas Bay), parki narodowe Asa Wright Nature Centre i Caroni Bird Sanctuary oraz rafy koralowe Bucco Reef. Przeloty „bez nocek” oraz apartament w centrum stolicy to przepis na udany urlop.

Na proponowaną przeze mnie wycieczkę na Karaiby wybierzecie się w drugiej połowie stycznia (21-29). W tym okresie spodziewajcie się na miejscu około 30°C i mnóstwo słońca. Sezon huraganów rozpoczyna się dopiero w czerwcu, nie musicie się o to martwić. Do Trynidadu i Tobago polecicie samolotem linii linią Air Canada z bagażem podręcznym. Po drodze czekają was przesiadki w Kopenhadze/Frankfurcie i Toronto. Dłuższy postój w Kanadzie (8h) możecie wykorzystać na szybki wypad na miasto.

Apartament, w którym proponuję wam się zatrzymać, leży w stolicy kraju – Port of Spain. To świetna baza wypadowa do zwiedzania wyspy. Wasze lokum znajduje się blisko popularnej Ariapita Avenue, słynnego Queen’s Park Oval oraz wielu restauracji i barów przy Tragrete Road.

Termin podróży: 21(22)-29 stycznia 2020
Linia lotnicza: Air Canada
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: apartament

Za tydzień na Karaibach zapłacicie 2715 PLN za osobę przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Hotel1592 PLN/2 osoby/7 nocy

Na Karaibach proponuję Wam noclegi w apartamencie Flat In Woodbrook.

Dowiedz się więcej o tym hotelu

Jakie atrakcje czekają na Was w Trynidadzie i Tobago?

Nie macie pomysłu, co chcielibyście robić na miejscu? Spróbuję Wam pomóc. Obowiązkowym punktem wycieczki po największej wyspie w kraju (Trynidad) jest Pitch Lake, czyli miejsce wypływu naturalnego asfaltu na powierzchnię ziemi oraz wulkany błotne, gdzie występuje ropa naftowa.

Szukacie plaż? Maracas Bay to jedna z tych najpiękniejszych i najbardziej fotografowanych przez turystów. Będąc tam, musicie spróbować słynnego na wyspach burgera z rekina! Wielbicielom natury proponuję wybrać się do parków narodowych Asa Wright Nature Centre i Caroni Bird Sanctuary, a także do Bagna Nariva, gdzie będziecie mogli obserwować małpy. Z kolei miłośnicy nurkowania będą zadowoleni z Bucco Reef, czyli słynnego ogrodu koralowego.

Polecam także wycieczkę na Tobago: to spokojna, zielona wyspa z wzgórzami i dżunglą, wolna od masowej turystyki. Bywa nazywana „ukrytą przed cywilizacją perłą Karaibów”. Jak się tam dostać? Na Tobago dopłyniecie z Port of Spain promem za 50 TTD (ok. 28 PLN).

plaza na trynidadzie
Foto: Altin Osmanaj / Shutterstock
trynidad wybrzeze
Foto: Przemyslaw Skibinski / Shutterstock
Foto: Peter Krocka / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Przylatując do Trynidadu i Tobago należy cofnąć wskazówki zegara o 6 godzin.

  • W kraju obowiązuje ruch lewostronny, a polskie prawo jazdy ważne jest przez 90 dni.

  • Wizy nie są wymagane, jeśli podróżuje się w celach turystycznych i nie przekracza 90 dni.

  • Przed podróżą przez Kanadę pamiętajcie o wyrobieniu sobie Electronic Travel Authorization (eTA), której koszt to 7 CAD (ok. 20 PLN).

  • W najniższej cenie zabierzecie ze sobą tylko bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm i wadze do 12 kilogramów.

  • Podróżując po Karaibach lub płacąc za usługi warto używać wielowalutowej karty Revolut, a nie stracicie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »