Fly4free.pl

Turysta na lotnisku w Krakowie pokazał fałszywy certyfikat szczepień. Dostał bardzo wysoką grzywnę!

Foto: 1000 Words / Shutterstock
21-letni obywatel Wielkiej Brytanii podróżujący do Polski chciał uniknąć kwarantanny, więc podczas kontroli na lotnisku w Balicach przedstawił podrobiony certyfikat szczepień. Został zatrzymany – nałożono na niego grzywnę w wysokości 8 tys. PLN!

O sprawie poinformowała Straż Graniczna. Sfałszowanym dokumentem posługiwał się obywatel Wielkiej Brytanii, który przyleciał do Polski w celach turystycznych. Młody mężczyzna nie miał wykonanego żadnego szczepienia przeciw COVID-19, ale próbował uniknąć kwarantanny. Mężczyzna przedstawił więc do kontroli strażnikom granicznym sfałszowany certyfikat szczepień przeciw COVID-19.

Jego oszustwo dość łatwo wyszło na jaw. W trakcie sprawdzenia jego dokumentu aplikacją weryfikującą ustalono, że jest to oryginalny dokument należący do innej osoby, w którym podmieniono imię i nazwisko. Mężczyzna został zatrzymany, przedstawiono mu zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem i przedstawienia go jako autentyczny. Turysta przyznał się do oszustwa. Jakie czekają go konsekwencje?

– W porozumieniu z prokuratorem ustalono wymiar grzywny w wysokości 8 tys. PLN, obowiązek pokrycia kosztów sądowych przez pasażera oraz przepadek dowodu rzeczowego. Ponadto, na poczet przyszłych kar, zabezpieczona została gotówka w kwocie 2 tys. dolarów amerykańskich, którą młody mężczyzna posiadał przy sobie – informuje Straż Graniczna.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Kwarantanna jest prawnie nielegalna 
Malwina Bocianowska, 29 grudnia 2021, 11:54 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »