Fly4free.pl

Turyści z Polski godnie zastąpili Rosjan. W tym urlopowym raju więcej jest tylko Brytyjczyków!

Foto: Oleg_P / Shutterstock
W maju na Cypr przyleciało aż 23,2 tysiąca turystów z Polski. Byliśmy drugą największą nacją, która zdecydowała się spędzać urlopy na Wyspie Afrodyty po Brytyjczykach – informuje cypryjski urząd statystyczny Cystat.

Cypr jest jednym z tych turystycznych krajów, na których najmocniej odbiją się sankcje wprowadzone przez państwa UE na Rosję. Rosjanie od lat tłumnie odwiedzali bowiem ten kraj – tylko w ubiegłym roku wakacje na Cyprze spędziło ok. 800 tysięcy turystów z tego kraju. Mimo to Cypryjczycy nie załamują rąk i liczą na zwiększenie liczby turystów z innych krajów.

– Zamiast Rosjan będziemy mieli więcej turystów m.in. z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji czy Szwajcarii. I zakładamy, że dzięki temu uda nam się odrobić część strat – mówił niedawno w rozmowie z Fly4free.pl Savvas Perdios, wiceminister turystyki Cypru.

I wstępne dane dotyczące liczby turystów odwiedzających ten kraj pokazują, że faktycznie tak jest.

Z danych cypryjskiego urzędu statystycznego wynika bowiem, że w maju kraj ten odwiedziło 315 tysięcy turystów, co oznacza wzrost o 212,3 procenta w stosunku do analogicznego miesiąca sprzed roku. Najciekawsze są jednak dane w rozbiciu na kraje, z jakich pochodzą turyści. Najbardziej liczną grupą odwiedzającą w maju Cypr byli Brytyjczycy – kraj ten odwiedziło w maju 126,3 tysiąca osób z tego kraju, czyli ponad 40 procent wszystkich zagranicznych turystów. Na drugim miejscu znaleźli się zaś… Polacy. Według oficjalnych statystyk Cypr odwiedziło w maju 23197 naszych rodaków (7,4 procenta wszystkich zagranicznych turystów). Na kolejnych miejscach znaleźli się turyści z Izraela, Niemcy, Szwedzi oraz Grecy.

Cypryjczycy poinformowali też, że w okresie od stycznia do końca maja Cypr odwiedziło aż 849 tysięcy turystów. To znacznie więcej niż w analogicznym okresie rok temu (156,8 tys. podróżnych), ale też sporo mniej niż w rekordowym 2019 roku, gdy Cypr odwiedziło w tym okresie 1,121 mln turystów. Z drugiej strony – zważywszy na wspomniane wcześniej problemy z brakiem podróżnych z Rosji to i tak dobry wynik.

Cypryjczycy spodziewają się w tym roku rekordowej liczby turystów z Polski. Linie lotnicze przygotowały ok. 140 tysięcy miejsc w samolotach lecących na Cypr dl turystów z naszego kraju.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »