Fly4free.pl

Turyści zapłacili ponad 500 PLN za 3 hot dogi i kanapkę! I sami są sobie winni

Rob Novac / Shutterstock
Foto: Rob Novac / Shutterstock

Będziemy powtarzali do skutku: odwiedzając knajpkę w turystycznym miejscu, zawsze sprawdzajcie ceny w lokalu i dokładnie się upewniajcie, ile zapłacicie. W przeciwnym razie, tak jak ci turyści, przypadnie Wam w udziale średni zaszczyt zakupu najdroższego hot doga świata.

Ile może kosztować parówka w bułce? W popularnej sieci sklepów w Polsce ceny zaczynają się od 3,50 PLN. Jasne, na dobrym streetfoodowym stoisku ta cena może być sporo wyższa, ale i tak to, co spotkało turystów, którzy odwiedzili Rzym, zasługuje na słowa przestrogi. Tym bardziej, że… tak na dobrą sprawę sami są sobie winni.

Włoski dziennik “Il Messagero” donosi o czwórce turystów z włoskiej Puglii, którzy nacięli się na niezwykle wysoki rachunek w knajpie podczas wycieczki do Rzymu. Do zdarzenia doszło 2 listopada – 47-letni Leo Rechia razem z żoną i dwójką dzieci zwiedzali Muzea Watykańskie oraz Kaplicę Sykstyńską, a po skończonej wizycie weszli do jednej z knajpek przy Via Della Conciliazione, aby uciec przed deszczem.

– Nie zwracałem szczególnej uwagi na menu. Usiedliśmy przy stoliku, syn wybrał sobie hot doga. Zamówiliśmy jeszcze dwa, a do tego kanapkę – relacjonuje mężczyzna.

A potem… przyszło jedzenie i zaraz potem rachunek. Opiewający na kwotę 119 EUR, czyli nieco ponad 506 PLN!

Jak to możliwe? Jak się okazało – za każdego hot-doga trzeba było zapłacić 22 EUR, tyle samo za kanapkę. Do rachunku doszły jeszcze napoje – po 6 EUR za jedną puszkę coli (w sumie zamówili trzy) i 5 EUR za butelkę wody. Do tego skromna opłata serwisowa.

– Dzień wcześniej zapłaciliśmy tyle samo w restauracji przy Panteonie. Ale wtedy zjedliśmy pełny obiad – narzeka.

Foto: zio / Shutterstock

"Drogo? To subiektywne"

Właściciel restauracji przyznaje, że klienci restauracji czasem narzekają na ceny. Ale zaraz dodaje, że w menu wszystko jest dokładnie napisane, a wysokie ceny odzwierciedlają to, że lokal znajduje się bardzo blisko Watykanu.

– Na pewno nie są to ceny dla każdego. Ale to czy jest tu drogo czy tanio, to bardzo subiektywne odczucie – mówi.

To nie pierwszy taki przypadek, w którym turyści dają się nabić w butelkę. Jakiś czas temu para turystów z Japonii musiała zapłacić 429,80 EUR za obiad, na który składały się dwa talerze spaghettii, ryba i dwie szklanki wody. To wydarzenie także miało miejsce w Rzymie i tu także właściciel restauracji przekonywał, że… ceny znajdują się w menu.

Są też inne historie innego rodzaju: w wielu knajpkach w hiszpańskim San Sebastian zapłacisz rachunek wyższy o kilka EUR, jeśli słabo mówisz po hiszpańsku i wyglądasz na turystę, a nie na miejscowego.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »