Fly4free.pl

Nawet 10 dni aresztu dla rozbrykanych turystów. Wenecja znów ma dość ich wyczynów

turysta na moscie w wenecji
Foto: Luigi Brugnaro / Twitter

Już nie tylko wysokie mandaty, ale także tymczasowe pozbawienie wolności – w ten sposób burmistrz Wenecji zamierza przemówić do rozsądku najbardziej niezdyscyplinowanym turystom. Kto nie weźmie sobie tego do serca, może spodziewać się aresztu – i to nawet do 10 dni.

Przez wiele miesięcy Wenecja – podobnie zresztą jak inne popularne miasta – tęskniła za turystami i wyczekiwała ich powrotu. Ale gdy te pragnienia się ziściły, mieszkańcy szybko przypomnieli sobie, dlaczego toczyli nierówną walkę z goścmi odwiedzającymi słynne miasto na wodzie. I choć dalej potrzebują zysków z branży turystycznej, dalej nie odrobili strat i dalej tkwią w kryzysie – nie zamierzają pobłażać tym, którzy nie szanują powszechnie przyjętych zasad dobrego zachowania.

Sprawa idiotycznych zachowań turystów wróciła jak bumerang po ostatnim weekendzie. Jeden z odwiedzających Wenecję turystów, zdecydował się w środku nocy wskoczyć do Canal Grande. I to w nie byle jakim stylu. Zrobił to bowiem prosto z jednego z najbardziej symbolicznych miejsc miasta – Mostu Akademii.

Rozbawionego turystę, który nie poprzestał na jednym skoku zatrzymały lokalne służby. Zgodnie z decyzją władz, musiał natychmiast opuścić miasto, ale burmistrz Wenecji nie kryje frustracji, że „tak mało mógł zrobić”.

– Hańba! Jest 4 w nocy, a turysta skacze z Mostu Akademii – napisał Luigi Brugnaro na Twitterze. – Został zidentyfikowany, spisany i wyrzucony z miasta, ale więcej nie możemy zrobić. Mamy związane ręce.

Tylko w tym roku podobnych „wydaleń z miasta” było aż 460. Właśnie dlatego Brugnaro zaproponował, aby sędziowie w Wenecji otrzymali możliwość zatrzymania najbardziej idiotycznie zachowujących się osób w areszcie. Takie tymczasowe pozbawienie wolności mogłoby w jego opinii trwać do 10 dni.

Znając podejście Wenecji do uporania się z niesfornymi gośćmi, wprowadzenie zaproponowanych zasad jest tylko kwestią czasu. Miasto od dawna prowadzi z nimi otwartą wojnę i nie przebiera w słowach komentując niektóre zachowania.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »