Fly4free.pl

Turkish zmienia zdanie! Poleci do Stambułu z Krakowa, a nie z Katowic

Foto: Shutterstock
W systemie rezerwacyjnym Turkish Airlines pojawiły się wieczorem loty z Krakowa do Stambułu. Turecki przewoźnik będzie latał na tej trasie 3 razy w tygodniu. Najprawdopodobniej oznacza to, że Turcy jednak nie polecą z lotniska w Pyrzowicach, a loty do największego tureckiego miasta ze stolicy Małopolski będą realizowały dwie linie lotnicze.

Z systemu rezerwacyjnego wynika, że Turkish Airlines będzie latał z Krakowa do Stambułu 3 razy w tygodniu: w poniedziałki będzie to połączenie wieczorne (wylot z Krakowa o godzinie 20.20 i przylot do Stambułu o 23.35 czasu lokalnego), a w środy i piątki poranne (wyloty ze Stambułu o godz. 7.20 czasu lokalnego, przylot do Krakowa o godz. 8.30, następnie wylot z Krakowa o godzinie 9.20 i lądowanie w Stambule o godz. 12.35 czasu lokalnego). Pierwszy lot na tej trasie odbędzie się 1 maja.

Połączenia będą realizowane Boeingami 737-900, które zabierają na pokład 16 pasażerów w klasie biznes i 135 w klasie ekonomicznej. Wraz z trzema połączeniami LOT oznacza to, że Kraków otrzyma 6 lotów do Stambułu tygodniowo, a połączenia do Turcji nie będą realizowane tylko w sobotę.

Foto: Turkish Airlines

To kolejny gwałtowny zwrot akcji w sprawie lotów do Stambułu. Przypomnijmy, że pierwotnie Turkish ogłosił uruchomienie lotów z Pyrzowic do Stambułu, jednak połączenie nie wystartowało w pierwotnym terminie na początku marca. Powód? Lotnisko zrzuciło winę na opieszałość Urzędu Lotnictwa Cywilnego z akceptowaniem rozkładu lotów tureckiej linii, ULC umył zaś ręce i w krótkim komunikacie stwierdził, że Turkish Airlines musi się dogadać z LOT, który też chciałby latać na tej trasie. Start trasy z Pyrzowic został więc przesunięty na maj. Teraz – zapewne w wyniku porozumienia z LOT – turecki przewoźnik przenosi swoje połączenie do Krakowa. 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Z Katowic do Istanbul termin lipiec nie będzie wylotu ????
wilk_wilka_wp_pl, 9 marca 2023, 22:13 | odpowiedz
Qatar w Krakowie to będzie wydarzenie. Turkish spóźnił się o lata świetlne.
RosaVonJungingen, 10 marca 2023, 6:46 | odpowiedz
Kraków zyska okno na Azję - czekam na promocje przez hub w Stambule :) Qatar byłby pięknym dopełnieniem siatki.  Tylko nasz terminal-kurnik trzeba pilnie rozbudować  - a najlepiej budować zupełnie nowy obok.
guma, 10 marca 2023, 10:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »