Fly4free.pl

Majowy, przedłużony weekend w Kalabrii (Tropea) za 462 PLN. Loty z Krakowa do Lamezii Terme + 3* hotel ze śniadaniami + auto

462 PLN
lamezia plaża
Foto: GagliardiImages / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

W Kalabrii znajdziecie malownicze i różnorodne plaże, morze we wszystkich odcieniach niebieskiego oraz smaczne przysmaki regionalnej kuchni. Możecie tego wszystkiego doświadczyć, nie wydając przy tym fortuny.

Na urlop udacie się w terminie 20 – 23 maja (czwartek – niedziela). Do Włoch podróżować będziecie z krakowskiego lotniska w Balicach, na pokładzie samolotu linii lotniczej Ryanair z wliczonym małym bagażem podręcznym.

W Kalabrii będziecie zakwaterowani w 3* hotelu Virgilio, który znajduje się w popularnej miejscowości Tropea, blisko starego miasta. Dużym atutem oferty są śniadania wliczone w cenę. Z lotniska do proponowanego przeze mnie miejsca zakwaterowania dojedziecie wypożyczonym autem.

Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? W Ryanair macie możliwość darmowej zmiany terminu podróży, trasy (na dowolną z siatki przewoźnika) lub po prosto możecie ubiegać się o zwrot pieniędzy. Więcej na ten temat dowiecie się, klikając tutaj.

Termin podróży: maj 2021 r.
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 3* hotel

Za loty w dwie strony, zakwaterowanie ze śniadaniami oraz wynajem auta zapłacicie 462 PLN za osobę, przy 2 podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Hotel420 PLN/2 osoby/3 noce

We Włoszech polecam wam noclegi w malowniczej miejscowości Tropea w 3* hotelu Virgilio. W obiekcie zostaniecie zakwaterowani w dwuosobowym pokoju wyposażonym m.in.: w klimatyzację i telewizor LCD. W wolnej chwili będziecie mogli wybrać się na pobliską plażę – hotel oferuje darmowy transfer. W cenę zostały wliczone codzienne śniadania.

rezerwacja hotelu

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Podróż270 PLN / 2 osoby

Wypożyczcie samochód tuż po wylądowaniu. Dzięki niemu łatwo dostaniecie się do hotelu oraz zobaczycie wszystkie atrakcje regionu.

rezerwacja auta

Wiosna w Kalabrii?

W Kalabrii możecie liczyć na piękne widoki, oprócz wybrzeża znajdziecie tutaj trzy górskie parki narodowe: Pollino, Sila oraz Aspromonte. A do tego urlop przed szczytem sezonu zapewni wam brak tłumów na miejscu, swobodę w przemieszczaniu się oraz niższe ceny.

Największą atrakcją regionu jest Tropea. Miasto to jest zbudowane na 60-metrowym klifie wpadającym do turkusowego Morza Tyrreńskiego. Wizytówką Tropei jest tzw. Kościół na Wyspie – Santa Maria Dell’Isola. Świątynia stoi na skale wyrastającej wprost z plaży.

Kolejne miasteczko warte uwagi to Scilla. Zauroczy was swoją architekturą w południowym stylu, szeroką plażą oraz maleńkim portem. Proponuję zatrzymać się tutaj na obiad w jednej z licznych trattorii.

A jeśli o kulinariach mowa, to koniecznie musicie wybrać się do Pizzo di Calabria. Niech nazwa was nie zmyli, miasto to nie słynie pizzy. Lody o nazwie tartufo – to właśnie ten deser powinien was zaprowadzić do tego miasteczka.

kalabria wybrzeże
Foto: Viliam.M / yayimages.com
wybrzeże tropea
Foto: lebasi0601 / Shutterstock
Foto: Samot / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Ze względu na odległy czas rozpoczęcia podróży i dużą zmienność przepisów nie podajemy konkretnych informacji dotyczących obostrzeń we Włoszech. Natomiast aktualne restrykcje i ograniczenia w Italii, związane z sytuacją koronawirusową, możecie śledzić tutaj.

  • Obecnie podróżując do Włoch potrzebujecie testu PCR lub antygenowego z negatywnym wynikiem.

  • Na moment pisania artykułu, na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test (w kraju) i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2.

  • Macie problem z pakowaniem? Z tym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.

  • Co warto zobaczyć W Kalabrii? Sprawdźcie wskazówki naszych czytelników.

  • Tropea gdzie jeść, aby nie przepłacać? Zapoznajcie się z rekomendacjami naszych użytkowników.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »