Fly4free.pl

Samolotem i pociągiem za koło podbiegunowe: Trondheim i Bodo z Gdańska za 248 PLN

248 PLN
Pociąg relacji Trondheim - Bodo
Foto: Marius Dobilas / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Chętni na podróż jedną z najdalej wysuniętych na północ tras kolejowych świata? Wybierzcie się w okołoweekendowym terminie do Norwegii, gdzie będziecie mogli nacieszyć oko iście zimowymi krajobrazami. Przy odrobinie szczęścia zobaczycie zorzę polarną!

Za przeloty oraz przejazd pociągiem zapłacicie 253 PLN. W podróż do Norwegii udacie się w terminie 12 – 15 marca. Zabierzecie ze sobą bagaż o wymiarach 40 x 30 x 20 cm. Zapoznajcie się z przygotowanym przez nas poradnikiem, a spakowanie się na krótki wyjazd nie będzie problemem.

Z gdańskiego lotniska wylecicie w czwartek o godzinie 15:15. Pociąg z Trondheim odjeżdża w piątek o godzinie 23:12, do Bodo dociera następnego dnia w sobotę o godzinie 09:17. Lot powrotny jest zaplanowany w niedzielę o godzinie 15:40.

Termin podróży: marzec
Linie lotnicze: Wizz Air, cena z WDC
Bagaż: podręczny

Plan podróży:
Gdańsk – Trondheim 12.03
Trondheim – Bodo 13(14).03
Bodo – Gdańsk 15:03

Hotel

W Trondheim rekomenduję wam zakwaterowanie w 4* hotelu Radisson Blu Royal Garden.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Bodo proponuję zatrzymać się w 4* hotelu Scandic Havet.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Norwegia w marcu?

Szukacie niebanalnego pomysłu na podróży? Spróbujcie „ugryźć” północną Norwegię! Swoją przygodę rozpoczniecie od lotu do Trondheim, malowniczo położonego nad Oceanem Atlantyckim wśród gór i fiordów. Wizytówką miasta są kolorowe kamieniczki usytuowane nad wodą oraz port rybacki. Polecam wam wybrać się na okoliczne wzgórze, skąd będziecie mogli podziwiać panoramę miasta, a także zwiedzić zabytkową twierdzę Kristiansten.

Nie lada gratką będzie podróż na północ kraju, do położonego za kołem podbiegunowym Bodo. Ale zróbcie to w nietypowy sposób, czyli… transportem kolejowym. Pociąg norweskich kolei pokonuje dystans ponad 700 kilometrów przez dziewicze tereny i słabo zaludnione obszary. Jeśli będziecie mieli szczęście, uda wam się zaobserwować niezwykłe zjawisko zorzy polarnej.

W Bodo proponuję rozpocząć zwiedzanie od portu: widok wielu jachtów w otoczeniu czerwonych, rybackich domków, zapada w pamięć. Polecam wam także obejrzeć arktyczną bibliotekę “Stormen”, Narodowe Muzeum Lotnictwa Norweskiego oraz przespacerować się po uliczkach w centrum miasta. A jeżeli jesteście żądni mocniejszych atrakcji, czeka na was możliwość przepłynięcia szybką łodzią do największego pływu morskiego na świecie. Jeśli macie ochotę, możecie również popłynąć promem na krótką wycieczkę na Lofoty.

Foto: Foto: Google Maps
Foto: Marius Dobilas / Shutterstock
Trondheim panorama
Foto: Olga Miltsova / Shutterstock
Latarnia w Bodo
Foto: pql89 / Shutterstock
Przydatne informacje
  • W Wizz Air możecie zabrać ze sobą bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg.

  • Członkostwo w WIZZ Discount Club (WDC) umożliwia korzystanie ze zniżek od regularnych cen lotów Wizz Air i innych usług. Jego roczny koszt wynosi od 39,99 EUR (ok. 170 PLN).

  • Płacąc warto używać wielowalutowej karty Revolut, dzięki czemu nie stracicie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »