Fly4free.pl

TOP15 miejsc na świecie, które musisz zobaczyć

Foto: ale rabat
Są takie miejsca na świecie, które trzeba zobaczyć. Być w Grecji i nie dotrzeć do Olimpu to tak, jakby podczas wizyty w Krakowie ominąć Wawel. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z podróżowaniem sprawdź, jakie miejsca koniecznie musisz zobaczyć.

Na listę trafiły najważniejsze i najciekawsze miejsca na całym świecie. Są to zarówno zabytki, miejsca związane ze światem natury, jak i miejsca o ogromnym znaczeniu kulturowym.

Europa

Podróż warto zacząć od zwiedzania Europy. To kontynent, który skrywa w sobie wiele ciekawych miejsc – każdy kąt ma „posmak” historii. Każda podróż może być bardzo ekscytująca, dając szansę na odkrywanie czegoś nowego.

1. Grecja – Olimp i Ateny

To kolebka europejskiej myśli filozoficznej i sztuki. Właśnie tutaj rozwijała się jedna z najważniejszych kultur starożytnych.

2

Foto: http://greeceforvisitors.com/history/

2. Rzym – Koloseum

W czasach starożytnych Rzym był stolicą znanego nam ówcześnie świata. Znaleźć tu można wiele zabytków sprzed naszej ery oraz wiele miejsc ciekawych pod względem architektonicznym. Niezwykle ważnym punktem jest Koloseum – Amfiteatr Flawiuszów. To tutaj odbywały się w nim m.in. walki gladiatorów, naumachie, a nawet polowania na dzikie zwierzęta. W 2007 roku Koloseum trafiło na listę siedmiu nowych cudów świata.

3

Foto: http://www.tvp.info/933291/rzymskie-koloseum-w-rozsypce

3. Piza – Krzywa Wieża

Piza – miasto we włoskiej Toskanii słynie przede wszystkim z jednego zabytku. Krzywa Wieża to atrakcja turystyczna, którą odwiedzają rocznie miliony turystów. Warto tutaj przyjechać choćby na chwilę, by zrobić pamiątkowe zdjęcie.

4

Foto: http://www.sztuka.his.ug.edu.pl/?id_cat=168&id_art=385&lang=pl

4. Moskwa – Kreml

Moskiewski Kreml to synonim rosyjskiej władzy. Warownia z zabudowaniami książęcymi, cerkwiami i budynkami administracyjnymi – to trzeba zobaczyć. Monumentalny Plac Czerwony i nowobogacki moskiewski styl na pewno zauroczą i zachwycą.

5

Foto: http://www.traveltop.net/europe-saint-basils-cathedral-6-wallpapers/

5. Norwegia – fiordy i białe noce

Do Norwegii warto przyjechać latem, by podziwiać niezachodzące całą noc słońce. Zachwyt wywołują również przepiękne fiordowe klify.

6

Foto: http://www.zoover.no/norge/sogn-og-fjordane/lavik/sognefjord/bilder?page=4

Ameryka Północna i Południowa

Zwiedzając obie Ameryki, warto zachwycić się pięknem i bogactwem nowoczesnego USA oraz magią świata Indian z Meksyku czy Peru.

6. USA – Kanion Kolorado

To jeden z najgłębszych i najbardziej fascynujących kanionów. Stanowi niezwykły pomnik przyrody, który zachwyca nie tylko pięknem, ale przede wszystkim potęgą i majestatem. W obecnym kształcie Kanion rozciąga się na długości 446 km i osiąga głębokość (Granite Gorge – Wąwóz Granitowy) do około 1600 m.

gc

Foto: http://www.taketours.com/yosemite-national-park-tours/

7. USA – Góra Rushmore

Góra Rushmore to doskonały przykład połączenia tradycji z naturą. Składa się z czterech głów amerykańskich prezydentów, którzy szczególnie zaznaczyli się w historii tego kraju. Są to (od lewej): George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt, Abraham Lincoln. Budowa pomnika trwała 14 lat.
Wyrzeźbione głowy prezydentów Stanów Zjednoczonych to jeden z największych i niewątpliwie najciekawszych istniejących pomników. Znajdziesz go w Black Hills w hrabstwie Pennington na zachodzie stanu Dakota Południowa.

rus

Foto: https://pixabay.com/pl/g%C3%B3ra-rushmore-rze%C5%BAba-z-kamienia-1605576/

8. Meksyk –Teotihuacán

Azteckie miasto Teotihuacán słynie z monumentalnych piramid: Księżyca i Słońca. Według legend zostało ono zbudowane przez quinametin – olbrzymów, którzy mieli żyć przed pojawieniem się ludzi i zostali zniszczeni przez wielką katastrofę.

mex

Foto: https://www.britannica.com/place/Teotihuacan

9. Peru – Machu Picchu

Machu Picchu to najlepiej zachowane miasto stanowiące pozostałość po Inkach. Niezwykłe imperium, które budzi podziw dla starożytnych kultur. Położone jest na wysokości 2090-2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Huayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich. Miasto zlokalizowane jest w odległości ok. 112 km od Cuzco.

mach

Foto: http://radiourbe.pe/noticias/articulo/machu-picchu-fue-declarada-nueva-maravilla-del-mundo-hace-ocho-anos

Australia

To połączenie piękna przyrody i nowoczesności. Będąc tutaj, należy koniecznie odwiedzić kilka kultowych już miejsc.

10. Sydney – Opera

Budynek Opery zachwyca swoim stylem nawiązującym do nowoczesnego ekspresjonizmu. W 2007 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

11

Foto: http://www.smh.com.au/

11. Nowa Południowa Walia – Góra Kościuszki

Góra Kościuszki to najwyższy szczyt Australii wznoszący się na wysokości 2228 m n.p.m. Została odkryta i zdobyta 12 marca 1840 roku przez polskiego podróżnika – Pawła Edmunda Strzeleckiego. Nazwana dla uczczenia pamięci gen. Tadeusza Kościuszki.

gora

Foto: https://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Kosciuszko

Afryka i Bliski Wschód

Chcąc odwiedzić ciekawe miejsca na świecie, należy zatrzymać się również w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

12. Izrael – Jerozolima

Jerozolima to stolica trzech największych i najważniejszych religii świata. Będąc tutaj, warto dotrzeć do meczetu na Skale oraz Ściany Płaczu.

iz

Foto: http://www.projektswiat.pl/category/swiat/izrael/

13. RPA – Cape Town

To najdalej wysunięty na południe przylądek i … przepiękne miasto.

cpt

Foto: http://www.thinkimpact.com/south-africa?lightbox=dataItem-im999iax

Azja

Podróż do Azji to smak orientu w najlepszym wydaniu. Będąc tutaj, należy wybrać się koniecznie w kilka miejsc.

14. Chiny – Wielki Mur Chiński

To najważniejszy punkt „programu”. Przyjmuje się, że Wielki Mur rozciągał się od Shanhaiguan do Jiayuguan w górach Nan Shan na długości ok. 2400 km.

mur

Foto: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_Mur_Chi%C5%84ski

15. Turcja – Kapadocja i Istanbul

To one w Turcji wyróżniają się najbardziej, choć kraj ten warto w ogóle zwiedzić z uwagi na duże zderzenie kultur Europy i Wschodu, jakie tu ma miejsce.

ist

Foto: http://chromler.com/blog/kota-paling-banyak-dikunjungi-di-dunia/

Jeśli kupisz bilet z wyprzedzeniem i skorzystasz z kodów rabatowych na AleRabat.com (w serwisie tym można znaleźć kody i kupony rabatowe do m.in.: Hotels.com, LOT, TravelPlanet, Lufthansa czy też Ryanair) podróż w najciekawsze miejsca świata będzie tańsza niż myślisz.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Nie ma paginacji, szok! Artykuł super, dzięki ;)
Ariegi, 9 stycznia 2017, 11:46 | odpowiedz
Już się ucieszyłem, że brak slajdów, że powiew zmian tutaj dotarł, a okazuje się, że to jest spowodowane tylko i wyłącznie tym, że to artykuł sponsorowany :(
Kadet, 9 stycznia 2017, 11:48 | odpowiedz
Na zdjęciu z Moskwy to nie Kreml ale Sobór Wasyla Błogosławionego. Kreml patrząc z tej perspektywy jest mniej więcej na godzinie czwartej ;)
maginiak, 9 stycznia 2017, 11:52 | odpowiedz
Cape Town: "To najdalej wysunięty na południe przylądek" - chyba w Afryce, a nawet i to nie - Cape Agulhas ;) Zerknijcie na mapę Ameryki Południowej, Cape Town leży wyżej niż Buenos Aires, a do Przylądka Horn jest jeszcze dłuuuuuga droga ;)
adamek, 9 stycznia 2017, 11:58 | odpowiedz
Tam gdzie mialo byc pewnie zdejcie Gory Kosciuszki- jest inna gora! Moze Mt Cook ale na pewno nie Kosciuszko ;)
ASS, 9 stycznia 2017, 12:14 | odpowiedz
A gdzie niesamowity i jedyny w swoim rodzaju NEW YORK CITY i MANHATTAN??? -najważniejszy kawałek ziemi na świecie - najsłynniejsza wyspa kapitalistycznego świata.
Tomek, 9 stycznia 2017, 12:17 | odpowiedz
A gdzie Dubaj? Żartowałem.. albo i nie. Tak na prawdę racjonalnie patrząc Dubaj powinien być ostatnim miejscem do odwiedzin. Z tego względu, że po wizycie w tym kraju już żadne inne wieżowce nie robią wrażenia na człowieku takie jak tam. Cześć i czołem
Wesoły Romek, 9 stycznia 2017, 12:33 | odpowiedz
Ktoś w redakcji dostanie po łapach
Ariegi Nie ma paginacji, szok! Artykuł super, dzięki ?
Smerf maruda, 9 stycznia 2017, 12:36 | odpowiedz
Zgadzam się z ASS to na pewno nie jest Góra Kościuszki :)
Ja, 9 stycznia 2017, 12:37 | odpowiedz
To nie jest Góra Kościuszki tylko Aconcagua w Ameryce Południowej!!!!!!!!!!!!!!!!
Baymen, 9 stycznia 2017, 12:38 | odpowiedz
Pod zachęceniem do wyjazdu do Australii aby zobaczyć górę Kościuszki widnieje zdjęcie ponad 3-krotnie wyższej Aconcagua z Argentyny. Niby też państwo na A i kontynent na A ale jednak nie to samo. Ktoś pojedzie zwiedziony zdjęciem i zawiedzie się.
Klaus, 9 stycznia 2017, 12:38 | odpowiedz
Tomek A gdzie niesamowity i jedyny w swoim rodzaju NEW YORK CITY i MANHATTAN??? -najważniejszy kawałek ziemi na świecie – najsłynniejsza wyspa kapitalistycznego świata.
A kogo obchodzi Nowy Jork?
Stefek, 9 stycznia 2017, 13:05 | odpowiedz
MYŚLĘ ŻE EGIPT I JEGO PIRAMIDKI Z GŁÓWKĄ SFINKSA TEŻ ZASŁUGUJE NA PIERWSZĄ PIĘTNASTKĘ NIŻ JAKIEŚ PAGÓRKI
MARIO69, 9 stycznia 2017, 14:08 | odpowiedz
Jakaś dziwna ta lista, jak ze szkolnego podręcznika z lat 90.
Rzepa, 9 stycznia 2017, 17:21 | odpowiedz
Ariegi Nie ma paginacji, szok! Artykuł super, dzięki ?
mozna? mozna
tomekr, 9 stycznia 2017, 18:50 | odpowiedz
Być w Grecji i nie dotrzeć do Olimpu to tak, jakby podczas wizyty w Krakowie ominąć Wawel. 1. Grecja – Olimp i Ateny Bardziej bym stawiał że chodzi o Akropol. Olimp jest jakieś 400 km na pólnoc od Aten i jego odwiedzenie to 2 dniowa piesza wycieczka w wysokie góry , coś jakby z Warszawy wyskoczyć i wejść na Rysy.
andrzej, 9 stycznia 2017, 19:33 | odpowiedz
jak ktoś nie odróżnia Olimpu od Akropolu, to szkoda czasu na takie wypociny
tigi, 9 stycznia 2017, 22:18 | odpowiedz
"Cape Town - To najdalej wysunięty na południe przylądek" haha, twórcy artykułu polecam dokładnie przestudiować mapę, bo chyba zdrzemnął się na lekcji geografii, a że "przepiękne miasto", to prawda :)
marcel, 11 stycznia 2017, 13:01 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »