Fly4free.pl

TOP10: Oto najczęściej odwiedzane kraje na świecie

Foto: x
Rok rocznie miliony turystów wybierają się za granicę, aby zwiedzić najdalsze zakątki naszej planety. Jeżdżą nie tylko po to, by wypocząć, ale i w interesach, czy odwiedzić rodziny. Przygotowaliśmy dla was ranking 10 państw do których ludzie z całego świata jeżdżą najczęściej.

Ogromnie popularne turystycznie są kraje europejskie. I to niezmiennie od lat. W 2013 roku na Stary Kontynent wybrało się ponad pół miliarda turystów. To ponad 3 razy więcej niż do krajów Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. Dzięki turystom Europejczycy zarobili aż 489 miliardów dolarów. Z danych Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) wynika, że wyraźnie wzrasta liczba osób wybierających się w rejony Azji – w zeszłym roku było to 248 milionów osób. Dały zarobić swoim gospodarzom łącznie 359 miliardów dolarów. Co ciekawe, na całym świecie, turyści podróżują samolotami – 53 proc. z nich wybiera właśnie ten środek transportu.

(UNWTO) przypomina, że w swoich zestawieniach za turystów uważa wszystkich tych, którzy wyjeżdżają za granicę na chociaż jeden dzień. Nieistotne w jakim celu. A takich osób w całym 2013 było 1,087 mld.

Domyślacie się, które kraje znajdują się na liście najchętniej odwiedzanych? W ilu z tych miejsc byliście? Sprawdźcie to w naszej galerii!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Stany Zjednoczone Ameryki. Bez Północnej...
tygrysm, 11 października 2014, 21:22 | odpowiedz
"Wielu turystów odwiedza północne tereny Królestwa, m.in. Szkocję czy Irlandię." Myślę, że Irlandczycy mogliby się obrazić...
felipe, 11 października 2014, 23:54 | odpowiedz
felipe„Wielu turystów odwiedza północne tereny Królestwa, m.in. Szkocję czy Irlandię.” Myślę, że Irlandczycy mogliby się obrazić…
Predzej Twoja Pani z geografii ;) Czesc polnocnej Irlandii (wyspy) nalezy do UK ;)
kazia, 12 października 2014, 9:58 | odpowiedz
Francję odwiedzało tyle osób, bo 3/4 z nich to imigranci xD
frutt, 30 maja 2017, 22:24 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »