Fly4free.pl

To za tymi krajami najmocniej tęsknimy w pandemii. Niektóre typy są bardzo zaskakujące!

malediwy
Foto: Asad Photo Maldives / Pexels

Z najnowszego raportu badającego aktualne aspiracje podróżnicze wynika, że to rajskie Malediwy są obecnie najbardziej pożądanym kierunkiem. Ale bardzo wysoko na liście znalazły się także m.in. Indie, w których sytuacja z koronawirusem jest, mówiąc delikatnie, nieciekawa. Za którymi krajami jeszcze tęsknimy? Zobaczcie sami.

Dane przeanalizowało biuro ESTA America, które pośredniczy w załatwianiu formalności przed wjazdem do Stanów Zjednoczonych. Na podstawie liczby wyszukiwań lotów i hoteli w poszczególnych krajach, powstał ranking podróżniczych celów, do których najmocniej chcą pojechać turyści, gdy pandemia zelżeje i skończą się restrykcje.

Na pierwszym miejscu uplasowały się rajskie Malediwy. Choć wielu uważa, że „nie ma co na nich robić” i „szybko się nudzą”, to wciąż nie brakuje ich fanów, a dla sporej grupy turystów są prawdziwym spełnieniem marzeń i synonimem luksusowych wakacji. Średnio miesięcznie kierunek ten wyszukiwany był 130970 razy!

Najbardziej zaskakująca jest jednak druga pozycja. Trafiły tu bowiem Indie, które choć obfitują w zabytki i popularne miejsca turystyczne, to od wielu miesięcy są całkowicie zamknięte dla turystów. W dodatku sytuacja z koronawirusem wciąż jest tam dramatyczna, a wyjazd do tego kraju zamyka nam możliwość podróży niemal do wszystkich innych państw – przynajmniej na 14 dni.

Trzecie miejsce zajmuje Grecja, która całkiem niedawno okazała się być jednym z najlepiej radzących sobie w czasach koronawirusa krajów w Europie. Informacji na jej temat szukano 108780 razy. Zaraz za podium trafiły Turcja i Kanada.

– Swobodne i bezproblemowe podróżowanie od blisko 18 miesięcy w wielu krajach nie wchodzą w grę. Branża turystyczna powoli się odradza, a liczba szczepień rośnie, więc w końcu zaczynamy ponownie wyruszać za granicę – mówi Angelica Harding , dyrektor ds. rozwoju międzynarodowego w Esta-america.com. – Lista 10 krajów, na które czekamy z niecierpliwością to tak naprawdę kierunki z całego świata, co daje nadzieje, że zarówno długodystansowe przygody, jak i krótkie wycieczki po mieście, wkrótce znów będą popularne – twierdzi.

Pierwszą dziesiątkę zamykają jeszcze Meksyk, Hiszpania, Australia, Tajlandia i Japonia. Widać więc wyraźnie, że najwięcej zainteresowania poświęcamy Azji, która w dużej mierze wciąż jest zamknięta dla ruchu turystycznego lub utrzymuje restrykcyjne zasady wjazdu.

Co ciekawe, w ubiegłym roku najczęściej wyszukiwanym krajem były Włochy. Tymczasem w tegorocznym zestawieniu zajmują dopiero 13. miejsce.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »