To koniec lotniska Oslo Rygge! Ryanair oficjalnie zamyka trasy

Wcześniejsze zapowiedzi okazały się prawdą. Wraz z wprowadzeniem przez Norwegię nowego podatku pasażerskiego Ryanair zdecydował o zamknięciu bazy w Rygge, co ostatecznie przesądza o losie lotniska.

O przepychankach pomiędzy Norwegią a Ryanair pisaliśmy w zeszłym miesiącu. Norwegia finalnie zdecydowała się na wprowadzenie nowego podatku pasażerskiego w wysokości 80 NOK (około 38 PLN) od każdego pasażera, co jak twierdzą włodarze Ryanair nie pozostawiło im innego wyboru poza ograniczeniem swojej aktywności w tym kraju.

W rezultacie baza Ryanair w Rygge zostanie zamknięta 29 października 2016 r, a anulowanych zostanie 16 tras dotychczasowo oferowanych z tego lotniska.. Tym samym 4 samoloty zbazowane na lotnisku w Rygge zostaną przeniesione do innych baz, a według szacunków przewoźnika ruch lotniczy w Norwegii spadnie o 50% (mowa o 900 tys. pasażerów).

Jednocześnie przewoźnik potwierdził rozpoczęcie operacji Ryanair z głównego lotniska obsługującego Oslo – Gardermoen oraz przeniesienie części tras z Rygge na lotnisko Oslo Torp.

David O’Brien, CCO Ryanair powiedział:

Nielogiczna decyzja Rządu Norwegii o wprowadzeniu nowego podatku najbardziej uderzy w pasażerów przyjaznych środowisku, energooszczędnych linii, takich jak Ryanair, działając jednocześnie na korzyść przewoźników oferujących drogie taryfy, latających w połowie pustymi, paliwożernymi samolotami. W tej sytuacji Ryanair nie miał innego wyboru i musiał podjąć decyzję o likwidacji swojej bazy w Rygge, co doprowadzi do skurczenia się rynku przewozów pasażerskich w Norwegii o połowę. Wobec deklaracji władz lotniska o jego zamknięciu, Ryanair przeniesie pozostałe trasy z Oslo Rygge na lotnisko w Torp oraz rozpoczęcie operacje z głównego lotniska Gardermoen.

Nowe kierunki z Oslo Gardermoen:

  • Londyn Stansted
  • Wilno

Kierunki przeniesione na lotnisko Oslo Torp:

  • Alicante
  • Gdańsk
  • Gran Canaria
  • Kraków
  • Manchester
  • Mediolan Bergamo
  • Teneryfa
  • Warszawa Modlin

Skasowane kierunki:

  • Beziers
  • Bruksela Charleroi
  • Chania
  • Dublin
  • Edynburg
  • Malaga
  • Majorka
  • Poznań
  • Pula
  • Ryga
  • Rzeszów
  • Saloniki
  • Szczecin
  • Tallin
  • Wrocław
  • Zadar
Sprawdź inne superokazje 🔥
Do Azji z klasą… BIZNES klasą 🤩💎 Wakacyjne loty do Seulu, Kuala Lumpur, Hongkongu, Tokio i na Phuket od 7180 PLN 💸😱
Tajlandia, Korea Południowa, Malezja, Hongkong i Japonia z Warszawy od 7180 PLN

Podróżuj do Azji po królewsku! Wakacyjne loty z klasie biznes

Słońce, plaża i spa na Costa Almería 🌊☀️ Wakacje 4* hotelu w Hiszpanii za 2401 PLN 🏖️
Hiszpania z Warszawy 2401 PLN

Słońce, plaża i spa na Costa Almería. Wakacje w 4* hotelu z wyżwieniem

Bałkański luksus na start wakacji 🏖️✈️ Tydzień w 5* hotelu z all inclusive w Albanii za 2523 PLN ✨
Albania z Łodzi i Katowic od 2523 PLN

Albański raj na wakacje. Wczasy w 5* hotelu z all inclusive

✨Europejskie stolice w cenie dużej pizzy 🍕💫 Madryt, Rzym, Budapeszt, Bukareszt, Londyn i Paryż od… 64 PLN 😱 (w jedną stronę) ✈️
Europejskie stolice z 4 miast od 64 PLN

Loty do kilku europejskich stolic w cenie dużej pizzy (w jedną stronę)

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze

Ekoludki się cieszą
KK, 1 czerwca 2016, 11:04 | odpowiedz
900 tys pasażerów to połowa ruchu lotniczego w Norwegii? Obawiam się że nie sądzę.
LL, 1 czerwca 2016, 11:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
No to Wro ma jeden kierunek w plecy. Co w zamian?
kris1234, 1 czerwca 2016, 11:10 | odpowiedz
Połowa ruchu Ryanair
Pasjonat, 1 czerwca 2016, 11:12 | odpowiedz
Pazerny dwa razy traci.
mimi, 1 czerwca 2016, 11:14 | odpowiedz
kris1234 No to Wro ma jeden kierunek w plecy. Co w zamian?
cos moze dadza bo to samolot wroclawskiej bazy operowal.
Elvis, 1 czerwca 2016, 11:16 | odpowiedz
LL 900 tys pasażerów to połowa ruchu lotniczego w Norwegii? Obawiam się że nie sądzę.
Norwegia ma 5mln mieszkańców także 1 mln to być może połowa ruchu lotniczego
luki, 1 czerwca 2016, 11:27 | odpowiedz
Nielogiczna decyzja linii Ryanair o zakończeniu operacji z lotniska Rygge najbardziej uderzy w pasażerów przyjaznym środowisku, energooszczędnym lotnisku, takim jak Rygge działając jednocześnie na korzyść lotnisk oferujących drogie opaty, majh połowie puste terminale z energożernymi budynkami. W tej sytuacji Rygge nie miał innego wyboru i musiał podjąć decyzję o zamkniiu lotniska w Rygge, co doprowadzi do skurczenia się rynku przewozów pasażerskich w Norwegii o połowę. Wobec deklaracji władz linii o zamknięciu połączeń, Rygge przeniesie pozostałe operacje na lotnisko w Torp oraz rozpocznie transfer operacji z głównego lotniska Gardermoen.
jsg, 1 czerwca 2016, 11:32 | odpowiedz
Avatar użytkownika
LL 900 tys pasażerów to połowa ruchu lotniczego w Norwegii? Obawiam się że nie sądzę.
Chodzi o ruch generowany przez Ryanair. W artykule należałoby doprecyzować...
scomin, 1 czerwca 2016, 11:37 | odpowiedz
Poznaniakom to już chyba tylko Schonefeld pozostanie
loswichros, 1 czerwca 2016, 11:41 | odpowiedz
LL 900 tys pasażerów to połowa ruchu lotniczego w Norwegii? Obawiam się że nie sądzę.
To ilośc pasażerów Ryana na norweskich lotniskach.
Piotrek, 1 czerwca 2016, 11:47 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ryanair się nie chwali się że norweski podatek nie jest jedynym powodem wyjścia z Rygge, a jedynie wymówką... głównym powodem jest fakt że Ryanair nie chce zatrudniać pracowników/pilotów według norweskiego prawa (urlop, urlop zdrowotny, płace itd.), a jest do tego zobligowany ze względu na bazę w Rygge.
Marcin_ek, 1 czerwca 2016, 11:54 | odpowiedz
W systemie ryanair na aplikacji mobilnej z Wroclawia pojawila sie Piza,to prezent za Ryge?Narazie bez cen i dat.
Jeronim, 1 czerwca 2016, 11:55 | odpowiedz
Jeronim W systemie ryanair na aplikacji mobilnej z Wroclawia pojawila sie Piza,to prezent za Ryge?Narazie bez cen i dat.
Ii jeszcze Milan Malpensa
Jeronim, 1 czerwca 2016, 11:58 | odpowiedz
Marcin_ek Ryanair się nie chwali się że norweski podatek nie jest jedynym powodem wyjścia z Rygge, a jedynie wymówką… głównym powodem jest fakt że Ryanair nie chce zatrudniać pracowników/pilotów według norweskiego prawa (urlop, urlop zdrowotny, płace itd.), a jest do tego zobligowany ze względu na bazę w Rygge.
No i fajnie, teraz nie jest zobligowany do niczego. Tyle zyskali pracownicy i rząd
Filip, 1 czerwca 2016, 12:00 | odpowiedz
luki
LL 900 tys pasażerów to połowa ruchu lotniczego w Norwegii? Obawiam się że nie sądzę.
Norwegia ma 5mln mieszkańców także 1 mln to być może połowa ruchu lotniczego
Samo Rygge obsługiwało ok 1,5 mln. Oslo Gardermoen to prawie 25 mln w 2015
Kris, 1 czerwca 2016, 13:41 | odpowiedz
Ten podatek to nie żadna ekologia tylko ochrona interesów własnego "taniego" przewoźnika - Norwegiana.
stt, 1 czerwca 2016, 18:03 | odpowiedz
Zapraszamy do Poznania. I poprosimy o Porto, Malage, Ateny, seville
Krystyna, 1 czerwca 2016, 20:33 | odpowiedz
Ktoś zapomniał o Łodzi? Co z tym kierunkiem?
telejack, 1 czerwca 2016, 21:55 | odpowiedz
jak najbardziej popieram:) Hiszpania i Portugalia:)
ziutulek, 1 czerwca 2016, 22:09 | odpowiedz
telejack Ktoś zapomniał o Łodzi? Co z tym kierunkiem?
Do miasta meneli się nie opłaca
CS2, 2 czerwca 2016, 15:42 | odpowiedz
Gdzie problem tam kasa
Jvp, 21 listopada 2016, 21:26 | odpowiedz