Fly4free.pl

20 tys. wolontariuszy przetestuje najsłynniejsze lotnisko-widmo w Europie! Można się zgłaszać

Foto: Wikipedia

9 lat opóźnienia i kilka razy droższe od pierwotnych szacunków, ale chyba w końcu się uda – lotnisko Berlin-Brandenburg ma zostać otwarte 31 października, ale zanim się to stanie, musi przejść szereg testów. Lotnisko szuka w tym celu wolontariuszy – port testować ma aż 20 tysięcy osób.

Historia słynnego nowego lotniska w Berlinie to niekończąca się opowieść ze skandalami i opóźnieniami w tle. Dość powiedzieć, że budowane od 2006 roku megalotnisko miało pierwotnie być otwarte w październiku 2011 roku, czyli prawie 9 lat temu. Niestety, szereg niedoróbek po drodze sprawiał, że port nie mógł uzyskać pozwolenia na użytkowanie, a kolejne daty otwarcia lotniska były przesuwane. Jednocześnie lawinowo rosły koszty budowy – z pierwotnie planowanego budżetu w wysokości 2,83 mld EUR do ponad 7,3 mld EUR, a portowi Berlin-Brandenburg przypięto łatkę najsłynniejszego lotniska-widmo w Europie.

Teraz mamy kolejny termin, czyli 31 października 2020 roku, który ma być już naprawdę ostateczny. Ale zanim port Berlin Brandenburg otworzy swoje podwoje dla pasażerów, konieczne będzie przeprowadzenie w nim testów. W tym celu władze lotniska szukają wolontariuszy.

Rejestracja otwarta jest dla wszystkich i można jej dokonać pod tym adresem, choć wymagana jest znajomość niemieckiego – w tym języku będą wydawane polecenia w czasie testów.

➡️ www.ber-testen.deJetzt anmelden und #BERtesten

Gepostet von Berlin Airport - SXF & TXL am Montag, 27. Januar 2020

Lotnisko będzie testowane w kilku terminach. W pierwszym 29 kwietnia, testowana będzie ewakuacja terminala, kolejne testy mają się odbywać od 23 czerwca do początku lipca, a ostatnia faza testów odbędzie się 15 października – 2 tygodnie przed planowanym otwarciem lotniska.

Trzymamy kciuki, aby tym razem data otwarcia lotniska w stolicy Niemiec była tą ostateczną.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
A czy wiecie, ile płacą, bo nie widzę w tekście tej informacji ?  Bo chyba nie oczekują tego "za free" ???
mal1952, 27 stycznia 2020, 16:01 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nic nie płacą, jest napisane  tylko że bedzie zapewniony posiłek i napoje. Zarejestrowałem się. 
mal1952 A czy wiecie, ile płacą, bo nie widzę w tekście tej informacji ?  Bo chyba nie oczekują tego "za free" ???
str84peter, 27 stycznia 2020, 16:27 | odpowiedz
Avatar użytkownika
W trakcie testów konieczna jest znajomość języka niemieckiego. Czyli jak już lotnisko będzie działało, to nie są przewidziani pasażerowie, którzy niemieckiego nie znają :)
Łukasz Zemka, 27 stycznia 2020, 17:13 | odpowiedz
 słowo klucz: WOLONTARIUSZY
mal1952 A czy wiecie, ile płacą, bo nie widzę w tekście tej informacji ?  Bo chyba nie oczekują tego "za free" ???
amon34, 27 stycznia 2020, 21:09 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »