Fly4free.pl

Ten pilot w zeszłym roku spędził 189 dni na kwarantannie! Jego linia… jest nim zachwycona

Foto: Twitter
Pilotujący Airbusa A380 Ma Jian został uznany przez swojego pracodawcę, czyli linie China Southern Airlines za… „króla kwarantanny”. W ten dość nietypowy sposób linia pochwaliła determinację swojego pracownika, który mimo restrykcyjnej polityki wjazdowej Chi,n pracował jak gdyby nic się nie stało, choć ponad pół roku spędził w izolacji!

O pilocie A380 stało się głośno, gdy publicznie postanowił go pochwalić jego pracodawca. W tweedzie opublikowanym przez China Southern czytamy, że w 2021 roku spędził on aż 189 dni na kwarantannie, a w czasie gdy pracował, przewoził tysiące pasażerów oraz tony ładunków cargo. Dlaczego pilot spędził aż tyle czasu na kwarantannie?

Wszystko przez restrykcyjne przepisy wjazdowe Chin związane z pandemią koronawirusa. Już od dłuższego czasu Chiny nie wpuszczają do siebie m.in. zagranicznych turystów, a wszystkie osoby przybywające do Chin muszą przejść przez minimum 14-dniową kwarantannę. Dotyczy to także załóg lotniczych i pilotów, a szczególnie dolegliwe jest w przypadku pilotów takich maszyn jak A380, które są wykorzystywane niemal wyłącznie w połączeniach międzynarodowych.

W przypadku Ma Jiana sytuacja jest tym bardziej dziwna, że jak wyliczyła linia, „w pracy” spędził on ledwie 75 dni w ubiegłym roku, co przełożyło się ledwie na 505 godzin. Statystycznie wychodzi więc poniżej 10 godzin latania tygodniowo. Dla porównania: 189 dni kwarantanny to… 4536 godzin w izolacji, czyli 9 razy więcej niż efektywny czas lotu.

Jak czytamy w serwisie One Mile At A Time, przewoźnik ma obecnie 5 Airbusów A380, choć wykorzystuje aktualnie jedynie 3 maszyny tego typu. Latają one na kilku międzynarodowych trasach z Guangzhou, m.in. do Los Angeles czy Amsterdamu, ale też na trasach krajowych do Pekinu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Kwarantanna a izolacja to dwie różne rzeczy.
Nariel, 18 stycznia 2022, 10:20 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »