Fly4free.pl

Bardzo tanie loty do Tel Awiwu z Krakowa za 98 PLN

98 PLN
Oferta nieaktualna
Dzwonnica i morze
Foto: sembler / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Tym razem mam dla was propozycję krótkiej wycieczki w super cenie. Jeżeli właściwie zaplanujecie swój czas, będziecie mieli szansę zwiedzić zarówno Jerozolimę, jak i Tel Awiw.

Do Izraela wybierzecie się z krakowskiego lotniska na pokładzie samolotów linii Wizz Air. W krótką podróż (3 – 4 maja) wybierzecie się z bagażem podręcznym. Gdybyście mieli jakiś problem z jego spakowaniem – polecam przygotowany przez nas poradnik.

Zastanawiacie się, czy w czasie tak krótkiej wycieczki w ogóle można cokolwiek zobaczyć? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak! Z moimi poradami dotyczącymi zwiedzania możecie zapoznać się w dalszej części tekstu.

Termin podróży: maj
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Wizz Air, cena dla posiadaczy Wizz Discount Club
Bagaż: podręczny

Hotel296 PLN

Na miejscu wybrałem dla was noclegi w 3* Eclectic ApartHotel. Znajduje się on w samym centrum zabytkowej Jaffy.

Noclegi w Tel Awiwie

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co da się zobaczyć w czasie krótkiej wycieczki?

Jeżeli właściwie zaplanujecie swoją podróż – okazuje się, ze całkiem sporo.

Zaraz po wylądowaniu proponuję udać się do Jerozolimy. Kursuje tam bezpośredni autobus z lotniska, a krótka podróż (około pół godziny) to koszt 18 PLN w jedną stronę. Na miejscu od razu skierujcie się w kierunku starego miasta, gdzie będziecie mogli odwiedzić jego najważniejsze atrakcje: Ścianę Płaczu, Kopułę na Skale, meczet Al-Aksa, Bazylikę Grobu, przespacerować się wokół murów starego miasta oraz zgubić na moment w jego ciasnych uliczkach.

Po powrocie do Tel Awiwu wciąż będziecie mieli szansę na spacer uliczkami starożytnej Jaffy (gdzie też znajduje się proponowane miejsce zakwaterowania), a nawet na szybką kąpiel w Morzu Śródziemnym – w maju możecie liczyć tam już na lepsze warunki do pływania, niż latem w Bałtyku!

Plaża w Izraelu
Foto: Protasov AN / Shutterstock
Dachy w Jerozolimie
Foto: Rostislav Ageev / Shutterstock
Falafel na ulicy
Foto: Karolis Kavolelis / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Na początku maja możecie spodziewać się świetnej pogody: temperatur dochodzących do 27 stopni Celsjusza i dużo słońca.

  • Na naszym forum znajdziecie mnóstwo przydatnych wskazówek dotyczących podróży do Izraela.

  • Pamiętajcie, że w Izraelu należy przestawić zegarek o jedną godzinę do przodu.

  • W podróż zabierzecie ze sobą wielowalutową kartę Revolut. Dzięki niej nie będziecie tracić pieniędzy na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »