Fly4free.pl

Załoga pokładowa będzie mogła mieć tatuaże. Przestarzałe przepisy odchodzą do lamusa!

tatuaz kobieta
Foto: Ramille Soares / Unsplash

Amerykańska linia lotnicza United zdecydowała się znacząco poluzować zasady dotyczące wyglądu personelu. Z instrukcji niemal całkowicie znika m.in. zapis dotyczący zakazu posiadania tatuaży i piercingu w widocznych miejscach. A „niemal”, bo wciąż będą pewne wyjątki.

Posiadanie tatuażu jest jedną z rzeczy, która najszybciej może wyeliminować człowieka ze starań o posadę w liniach lotniczych. Najczęściej wszystkie osoby, które mają bezpośredni kontakt z klientem, czyli przede wszystkim stewardesy i stewardzi, ale często także personel naziemny przy stanowiskach odprawy i bramce przed samolotem, nie mogą mieć żadnych widocznych tatuaży. Teraz jednak powoli zaczyna się to zmieniać.

Na poluzowanie zasad dotyczących tego typu ozdób zdecydowała się linia United. Już niedługo pracownicy będą mogli mieć tatuaże także w widocznych miejscach – jednak z pewnymi zastrzeżeniami. Nie mogą przedstawiać żadnych „obraźliwych elementów wizualnych”. Nie mogą też obejmować takich części ciała jak dłonie i twarz. Dodatkowo dozwolony będzie również piercing, a jakiekolwiek reguły nie będą już miały podziału na płeć.

– Jesteśmy przekonani, że te zmodernizowane i neutralne pod względem płci standardy wyglądu zapewnią bardziej autentyczną reprezentację ludzi i kultur, dzięki którym United jest dzisiaj taką, a nie inną firmą – mówi Kate Gebo, wiceprezes ds. zasobów ludzkich United Airlines.

Oczywiście United nie jest pierwszą linią na świecie, która pozwoli personelowi na posiadanie tatuaży, ale na pewno jedną z pierwszych pośród tradycyjnych przewoźników. United jest bowiem jedną z najstarszych linii w Stanach Zjednoczonych i zawsze pieczołowicie dba o swój wizerunek – nawet, jeśli oznacza to dość konserwatywne podejście. A tu taka niespodzianka!

Wcześniej podobną decyzję podjął jeden z najmłodszych przewoźników – islandzka linia Play. Tu również tatuaże będą w pełni akceptowane. To zresztą ta sama linia, która postawiła też na zdecydowanie luźniejszą wersję mundurów – z dresowymi bluzami i obuwiem na płaskiej podeszwie, a także zapewniła, że w ogóle nie będzie wprowadzać restrykcyjnej instrukcji wyglądu (czyli np. zasad dotyczących makijażu), jak to ma miejsce w innych liniach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »