Fly4free.pl

Sri Lanka, Kuala Lumpur, Langkawi, Siem Reap, Ho Chi Minh, Hanoi i Bangkok w jednej podróży z Pragi za 2664 PLN

Perełki południowo-wschodniej Azji w trzytygodniowej podróży z Pragi na przełomie października i listopada. Zwiedzimy pięć atrakcyjnych krajów regionu: Sri Lankę, Malezję, Kambodżę, Wietnam i Tajlandię.

Naszą podróż zaczynamy dwudziestego pierwszego października przelotem z Pragi do Kolombo. Do stolicy Czech wrócimy z Bangkoku czternastego listopada. W obu kierunkach czekają nas krótkie i wygodne przesiadki w Berlinie (lotnisko Tegel) oraz Abu Zabi. Lecimy linią Air Berlin, a bilety kupimy za pośrednictwem strony Flugladen.de. Należy wybrać opcję płatności przelewem (Sofort), co pozwoli nam kupić bilet za 425,37 EUR (ok. 1752 PLN) bez dodatkowych opłat.
26.07.15 - Flugladen 1
Do Pragi dojedziemy Polskim Busem lub Simple Expressem z kilku polskich miast. Ceny zaczynają się już od 1 PLN + 1 PLN (opłata za rezerwację).
26.07.15 - Mapa 2
Na Sri Lance spędzimy tydzień, od dwudziestego drugiego do dwudziestego ósmego października. Ta piękna wyspa ma naprawdę wiele do zaoferowania, a siedem dni to dość czasu, by zwiedzić przynajmniej kilka atrakcji. Wybór pozostawiamy Wam.

Kolejnym krajem na mapie naszej podróży będzie Malezja. Z Kolombo do Kuala Lumpur polecimy samolotem Air Asia. Bilety kosztują 10000 LKR (ok. 281 PLN). Kupimy je a pośrednictwem strony AirAsia.com.
26.07.15 - AA1
Ze stolicy Malezji na trzy dni polecimy na piękną wyspę Langkawi. Bilet powrotny kosztuje 98 MYR (ok. 97 PLN). Lecimy liniami Air Asia.
26.07.15 - AA2
Drugiego listopada opuścimy Malezję lecąc samolotem Air Asia do Siem Reap w Kabodży, świetnej bazy wypadowej do zwiedzania ruin wspaniałego Angkor Wat. Bilet kosztuje 99 MYR (ok. 98 PLN).
26.07.15 - AA3
Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie stolica Kambodży Phnom Penh. Z Siem Reap pojedziemy autobusem firmy Mekong Express. Bilet w stałej cenie 13 USD (ok. 49 PLN) możecie zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika CatMekongExpress.com. Bilety na interesujące nas terminy będą do kupienia wkrótce.
26.07.15 - Mekong Express 1
Ten sam przewoźnik oferuje bilety ze stolicy Kambodży do Ho Chi Minh. Kosztują 14 USD (ok. 53 PLN). Skorzystamy z jego usług i opuścimy Kambodżę rozpoczynając zwiedzanie Wietnamu od dawnego Sajgonu.
26.07.15 - Mekong Express 2
Kolejnym etapem podróży będzie stolica Wietnamu – Hanoi. Polecimy tam lokalnymi liniami lotniczymi VietJet Air. Bilet z Ho Chi Minh kosztuje 848900 VND (ok. 146 PLN). Rezerwacji możecie dokonać za pośrednictwem strony VietJetAir.com.
26.07.15 - Vietjet 1
Ostatnim etapem naszej wycieczki będzie stolica Tajlandii. Do Bangkoku polecimy liniami Air Asia. Bilet kosztuje 50 USD (ok. 188 PLN). Bilety można zarezerwować za pośrednictwem strony AirAsia.com.
26.07.15 - AA4
Podsumujmy. Odwiedzimy pięć krajów południowo-wschodniej Azji: Sri Lankę, Malezję, Kambodżę, Wietnam i Tajlandię. Odpoczniemy na plażach Langkawi, zobaczymy ogromne miasta, które tętnią życiem dwadzieścia cztery godziny na dobę: Bangkok, Kuala Lumpur, Sajgon i Hanoi. Spróbujemy świetnej lokalnej kuchni, poznamy sympatycznych mieszkańców należących do wielu narodowości i wyznających różne religie. Zobaczymy piękną przyrodę, zwiedzimy niesamowite zabytki. To wszystko za stosunkowo niewielką kwotę 2664 PLN.

Należy pamiętać o wizach. Za pośrednictwem internetu możemy uzyskać stosowne dokumenty przed wizytą na Sri Lance i w Kabodży. W ambasadzie w Warszawie uzyskamy wizę do Wietnamu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A gdzie opłaty za bagaż i za płatność kartą przy kupnie biletów (innej opcji nie ma) w Air Asia? A gdzie wizy do Wietnamu i Kambodży?
jasio, 26 lipca 2015, 19:58 | odpowiedz
Avatar użytkownika
jasioA gdzie opłaty za bagaż i za płatność kartą przy kupnie biletów (innej opcji nie ma) w Air Asia? A gdzie wizy do Wietnamu i Kambodży?
Nie łapiesz, że tu masz cenę biletów lotniczych? Jaki Bagaż? Podręczny w ciepłych krajach to mało?!
refiko, 26 lipca 2015, 20:17 | odpowiedz
Avatar użytkownika
kurde szkoda że nie mam dwóch i pół klocka
Smulik, 26 lipca 2015, 20:44 | odpowiedz
refiko
jasioA gdzie opłaty za bagaż i za płatność kartą przy kupnie biletów (innej opcji nie ma) w Air Asia? A gdzie wizy do Wietnamu i Kambodży?
Nie łapiesz, że tu masz cenę biletów lotniczych? Jaki Bagaż? Podręczny w ciepłych krajach to mało?!
Po pierwsze wylatujesz z Polski późną jesienią, więc raczej nie w podkoszulce i krótkich spodenkach. Po drugie lecisz na ponad 3 tygodnie, więc 2 podkoszulki w podręcznym to trochę mało. Po trzecie w większości tych krajów w tym czasie trwa pora deszczowa, więc jakiś płaszcz też się przyda. Po czwarte, nawet gdybyś poleciał bez bagażu to i tak nie unikniesz opłat za kupno biletu w Air Asia, więc ceny będą nieco wyższe.
jasio, 26 lipca 2015, 20:59 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jasiu,wylatujesz w jedynych długich spodniach ,bluzie i przeciw deszczówce ,na miejscu kupujesz japonki za dolara albo sandały za dwa,da się.
nocnymarian, 26 lipca 2015, 21:31 | odpowiedz
Avatar użytkownika
nocnymarianJasiu,wylatujesz w jedynych długich spodniach ,bluzie i przeciw deszczówce ,na miejscu kupujesz japonki za dolara albo sandały za dwa,da się.
jedziesz w dlugich spodniach,bluzie i adidasach. w podrecznym masz 3 pary spodenek,6-7 koszulek,6 par gaci i skarpet.do tego japonki,pad, i ksiazka,kosmetyczka,ladowarki . wsio wazy 6 kg wiec masz zapas.
Kian, 26 lipca 2015, 22:00 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Ktoś chętny na wspólny wyjazd? W kupie zawsze raźniej ;)
montisss, 27 lipca 2015, 10:53 | odpowiedz
montisssKtoś chętny na wspólny wyjazd? W kupie zawsze raźniej ?
nie zawsze raźniej. Ale życzę Ci, trafić na fajnych kompanów, zwłaszcza organizując się w tak przypadkowy sposób jak poprzez komentarz na portalu F4F. BDW, byłem na Sri Lance trzy tygodnie, nie udało mi się zdążyć dotrzeć na południowe wybrzeże, trzy tygodnie w Kambodży i zabrakło czasu na pogranicze z Laosem, ponad 3 tygodnie w Wietnamie i obszedłem się smakiem jeśli chodzi o góry i jej niesamowita ludność, poza okolicami HCMC i Ha Noi udało się tylko odwiedzić Hoi An i to na 2 dni. Malezja na 2 dni to w sam raz by zobaczyć Petronas Twin Towers i Batu Cave. o wyspach i ciekawych regionach tego kraju można zapomnieć będąc tam mniej niż 2-3 tygodnie. Więc jeśli ktoś zbiera pieczątki w paszporcie lub lubi latać samolotami- super opcja (bez ironii) czy wreszcie pochwalić się w pracy, gdzie się nie było, ale jeśli ktoś chce zobaczyć coś w tych krajach, to polecam raczej odwiedzać te kraje przy różnych okazjach na dłużej...
szymms, 27 lipca 2015, 11:23 | odpowiedz
szymms
montisssKtoś chętny na wspólny wyjazd? W kupie zawsze raźniej ?
nie zawsze raźniej. Ale życzę Ci, trafić na fajnych kompanów, zwłaszcza organizując się w tak przypadkowy sposób jak poprzez komentarz na portalu F4F.BDW, byłem na Sri Lance trzy tygodnie, nie udało mi się zdążyć dotrzeć na południowe wybrzeże, trzy tygodnie w Kambodży i zabrakło czasu na pogranicze z Laosem, ponad 3 tygodnie w Wietnamie i obszedłem się smakiem jeśli chodzi o góry i jej niesamowita ludność, poza okolicami HCMC i Ha Noi udało się tylko odwiedzić Hoi An i to na 2 dni. Malezja na 2 dni to w sam raz by zobaczyć Petronas Twin Towers i Batu Cave. o wyspach i ciekawych regionach tego kraju można zapomnieć będąc tam mniej niż 2-3 tygodnie. Więc jeśli ktoś zbiera pieczątki w paszporcie lub lubi latać samolotami- super opcja (bez ironii) czy wreszcie pochwalić się w pracy, gdzie się nie było, ale jeśli ktoś chce zobaczyć coś w tych krajach, to polecam raczej odwiedzać te kraje przy różnych okazjach na dłużej…
dzięki za dobre życzenia ;) odnośnie SL-południowe wybrzeże bardzo fajne, jeśli będziesz miał jeszcze okazję się wybrać to polecam. mi z kolei zabrakło trochę czasu na północ wyspy.
montisss, 27 lipca 2015, 12:19 | odpowiedz
"Ze stolicy Malezji na trzy dni polecimy na piękną wyspę Langkawi" haha raczej dwa dni bo 29 przylot w nocy ale i tak mi się podoba tylko z Gdańska to trochę daleko do Pragi
rafalek110, 27 lipca 2015, 13:04 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »