Fly4free.pl

Odwiedźcie słoneczny Izrael: bilety do Tel Awiwu z Katowic za 98 PLN!

98 PLN
Plaża w Tel Awiwie
Foto: Dance60 / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Marzycie, aby choć na chwilę zanurzyć nogi w ciepłym morzu i przespacerować się Metzitzim Beach – najładniejszą plażą Tel Awiwu? Skorzystajcie z mojej propozycji, a już za kilkanaście dni będziecie mogli zrelaksować się w promieniach południowego słońca.

Do Tel Awiwu polecicie linią Wizz Air w terminie 31 stycznia-6 lutego. Najtaniej bilety kupią członkowie Wizz Discount Club. Pozostałe osoby zapłacą nieznacznie więcej. W cenę wliczony jest mały bagaż podręczny. Sprawdźcie nasze porady, jak się spakować.

Będąc w Izraelu możecie pokusić się o wycieczkę do Jerozolimy (autobusy z Tel Awiwu kursują na tej trasie co 20-30 minut, bilet kosztuje równowartość 25 PLN, a podróż trwa ok. 1h).

Termin podróży: styczeń/luty
Wylot z: Katowic
Linia lotnicza: Wizz Air, cena dla posiadaczy Wizz Discount Club
Bagaż: podręczny

Hotel266 PLN/noc

W Tel Awiwie zatrzymajcie się w 3* hotelu Emanuel Inn. Do najbliższej plaży dojdziecie stamtąd w kilkanaście minut spacerem.

Hotel w Izraelu

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jakie atrakcje czekają w Tel Awiwie?

W Tel Awiwie musicie zobaczyć Jaffę, czyli stare miasto. To jedno z najpiękniejszych miejsc w metropolii. Znajduje się tam wiele zabytków – odwiedźcie plac Kedumim, wieżę zegarową z XVII wieku, meczet Mahmudiego i synagogę Beit Zunana oraz Muzeum Starożytności.

Jeśli chcecie zobaczyć wspaniałą panoramę miasta, polecam platformę widokową na jednym z wieżowców w Azrieli Center oraz widoki z parku Shar Ramses w Jaffie.

Tel Awiw słynie również z pięknych i piaszczystych plaż. Za najładniejszą uznawana jest Metzitzim Beach. W jej okolicy znajduje się pełno restauracji, kawiarni i barów.

Obowiązkowym punktem wycieczki do Izraela jest odwiedzenie Jerozolimy. To miasto, które jest niezwykle ważne dla chrześcijan, żydów i muzułmanów. Musicie zobaczyć Ścianę Płaczu, Górę Oliwną, Wzgórze Świątynne, Bazylikę Grobu Pańskiego, mury Starego Miasta, katedrę św. Jakuba i bazar Mahane Yehuda. Dojedziecie tam z przewoźnikiem Egged. Ceny biletów zaczynają się już od 16 ILS (ok. 17 PLN), autobusy kursują co 20-30 minut.

Port w Jaffie
Foto: Boris Stroujko / Shutterstock
Ludzie w kawiarni
Foto: Fotokon / Shutterstock
Owoce na targu
Foto: eFesenko / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Z lotniska do centrum miasta dojedziecie pociągiem lub autobusem, a ceny biletów zaczynają się od 6 PLN. Co z transportem w piątek i sobotę? Przeczytajcie wątek na naszym forum.

  • Zobaczcie , jaki pomysł na zwiedzanie Tel Awiwu miał jeden z naszych czytelników.

  • Styczeń i luty to świetny czas, by uciec przed zimową aurą! Temperatury dochodzić będą do 15 stopni Celsjusza.

  • Zabierzcie ze sobą w podróż wielowalutową kartę Revolut. Płacąc nią nie będziecie narażeni na dodatkowe przewalutowania.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »