Fly4free.pl

Tanie loty do Calgary z Berlina za 1534 PLN. Dużo terminów – na majówkę i nie tylko

1534 PLN
park narodowy Banff
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Zhukova Valentyna / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Zapierające dech w piersiach widoki, malowniczo położone jeziora o turkusowej wodzie (Moraine, Louise, Peyto), jedna z najpiękniejszych, kanadyjskich dróg – Icefields Parkway oraz spora szansa na zobaczenia niedźwiedzia lub innego mieszkańca lasu! Tego możecie spodziewać się w prowincji Alberta.

Do Kanady udacie się tuż zza naszej zachodniej granicy, pomiędzy marcem a majem przyszłego roku. Dostępnych jest wiele terminów, a niektóre z nich przypadają na święta wielkanocne czy długi weekend majowy. Do Calgary podróżować będziecie liniami Air France, KLM oraz WestJet. Po drodze czekać was będzie zmiana samolotu na lotnisku w UE oraz na terenie Kanady – w razie jakichkolwiek opóźnień wynikających z winy przewoźników, otrzymacie bezpłatnie nowy bilet na dalszą podróż.

Termin podróży: marzec – maj 2021 r.
Linia lotnicza: Air France, KLM, WestJet
Bagaż: podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damska torebka)

Podróż1534 PLN

Berlin – Calgary – Berlin »

Przykładowe terminy z wylotem w marcu:

Przykładowe terminy z wylotem w kwietniu:

Hotel315 PLN/2 osoby/noc

W Kanadzie rekomenduję wam noclegi w 3* hotelu Quality Resort Chateau Canmore, który znajduje się w sąsiedztwie Parku Narodowego Banff. W hotelu jest centrum fitness oraz kryty basen. Gościom zapewniono dostęp do bezpłatnego WiFi oraz darmowego miejsca parkingowego.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód1964 PLN/10 dni

W tym rejonie Kanady samochód to podstawa, z własnym pojazdem łatwo dostanie się do takich miejsc jak: Lake Luise, Moraine Lake, Emerald Lake czy Peyto Lake. Rekomenduję wam wypożyczenie auta z segmentu SUV, zaraz po przylocie, na lotnisku w Calgary.

Co warto zobaczyć w Albercie?

Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ ten rejon Kanady słynie z wielu pięknych miejsc. Zacznijmy od miasta przylotu, czyli Calgary, którego charakterystycznym symbolem jest hala widowiskowa Scotiabank Saddledome. Planujcie uwiecznić na fotografii panoramę miasta? Wybierzcie się na Scotsman’s Hill, skąd będziecie mieli idealny widok na Downtown. W centrum warto wybrać się także na wieżę widokową – Calgary Tower, która posiada szklaną podłogę!

Co dalej? Oczywiście Park Narodowy Banff, jest to główny cel podróży turystów z całego świata. Słynie on z pięknie położonych jezior o lazurowej wodzie – najbardziej rozpoznawalnymi są te wymienione na wstępie: Moraine, Louise oraz Peyto.

Na miejscu czekają na was także liczne trasy trekingowe oraz rowerowe – jedna biegnie od miejscowości Canmore do Banff i liczy sobie niecałe 25 km. Niepowtarzalnych doznań dostarczą wam widoki ze szczytów The Beehive i Devils Thumb, które górują nad Lake Louise. Nad Moraine Lake proponuję wam wybrać się Tower of Babel, skąd będziecie mieli idealną panoramę na jezioro i góry.

Natomiast jeżeli chcielibyście zobaczyć jednego z wielu mieszkańców tutejszych lasów, obierzcie kierunek na Bow Valley Pkwy – gdzie ruch jest znikomy, a szanse spotkania misia przy trasie czy łosia są większe!

Gdy już się „znudzicie” parkiem Banff ruszcie na północ, jedną z najpiękniejszych dróg – Icefields Parkway. Po drodze mijać będziecie różne szczyty, jezioro Peyto, wiele punktów widokowych oraz lodowce!

Foto: TRphotos / Shutterstock
Foto: Zhukova Valentyna / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Pamiętajcie, że przed wylotem do Kanady musicie złożyć wniosek o Elektroniczną Autoryzację Podróży w skrócie eTA.

  • Nie bójcie się małego bagażu. Z tym poradnikiem oraz wskazówkami nauczycie się optymalnego wykorzystania przestrzeni w walizce lub plecaku.

  • Praktyczne porady oraz sporo wskazówek znajdziecie w mojej relacji z podróży do Calgary oraz w relacji naszej użytkowniczki – Kanadyjski Dziki Zachód.

  • Jedziecie do Berlina autem? Sprawdźcie jedną z najtańszych opcji parkingowych w okolicy lotniska Brandenburg. W innym przypadku zapoznajcie z naszymi wskazówkami, jak łatwo i tanio dojechać do stolicy Niemiec.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »