Fly4free.pl

Takich tłumów Polaków jeszcze w Chorwacji nie było! Idziemy na kolejny rekord?

Foto: JackK / Shutterstock
Narzekamy na drożyznę nad Adriatykiem, a potem… i tak wsiadamy do auta lub samolotu i ruszamy odpoczywać w Chorwacji – takie wnioski płyną ze wstępnych danych na temat liczby turystów z Polski w Chorwacji, do których dotarł serwis Fly4free.pl. Z informacji Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej wynika, że liczba turystów z naszego kraju wynosi obecnie o ¼ więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Chorwacja jest naszym ulubionym wakacyjnym kierunkiem i nie zmieniają tego pandemia, rosnące z roku na rok ceny i inne nieszczęścia. W ubiegłym roku Polacy pobili rekord – po raz pierwszy w historii na pobyt w tym kraju zdecydowało się ponad milion podróżnych z naszego kraju w ciągu roku, co jest także efektem m.in. wydłużenia sezonu urlopowego. Ale wiele wskazuje na to, że w tym roku… pobijemy ten wynik.

Z danych Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej wynika bowiem, że od 1 stycznia do 14 lipca Chorwację odwiedziło już 393021 Polaków, czyli o 24 procent więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Jednocześnie zrealizowaliśmy w tym czasie 2,322 mln noclegów (wzrost o 22 procent w skali roku). Warto też dodać, że pod kątem najchętniej odwiedzających Chorwację narodowości zajmujemy obecnie 4 miejsce. Najchętniej nad Adriatyk podróżują bez zmian Niemcy, na drugim miejscu są Słoweńcy, a na trzecim – Austriacy.

– Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej Polaków odwiedza Chorwację. To tylko potwierdza fakt, że Chorwacja, jako europejski róg obfitości pod względem atrakcji turystycznych, jest dla naszych rodaków ciągłym źródłem inspiracji do podróży. Jest wiele osób, które wracają w swoje ulubione miejsca, ale jest i dużo takich, które stopniowo odkrywają Chorwację. Dzięki sporej liczbie połączeń lotniczych Chorwacja jest dosłownie na wyciągnięcie ręki – komentuje dla Fly4free.pl Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »