Fly4free.pl

Tajlandia znosi testy przed przylotem! Wielka zmiana już za kilka dni

tajlandia
Foto: bezikus / Shutterstock
Mamy świetne wieści dla wybierających się do jednego z ulubionych krajów backpackerów. Tajlandia, po miesiącach kombinowania z obostrzeniami, zdecydowała się znieść obowiązek wykonywania testu przed przylotem do tego kraju. I co ciekawe, zmiana obejmie zarówno osoby zaszczepione jak i tych, którzy nie mogli lub nie zdecydowali się przyjąć szczepionki.

Nowy tydzień przynosi nowe luzowanie obostrzeń – i to takie, na które wielu z nas czekało z niecierpliwością. Podróż do Tajlandii będzie teraz o wiele łatwiejsza, choć wciąż nie zupełnie bezproblemowa.

Rząd Tajlandii zdecydował bowiem, że czas na zmianę zasad wjazdowych. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Centrum Administracji Sytuacyjnej COVID-19 (CCSA) zatwierdzono pomysł, aby turyści nie musieli już martwić się testem na koronawirusa przed przylotem do Tajlandii.

Kto kwalifikuje się do tego zwolnienia? Wszyscy podróżni, którzy przekraczają granicę na podstawie jednego z trzech programów wjazdowych – Test & Go, Sanbox lub Alternative Quarantine. Przypomnijmy jednak, że dwa pierwsze programy dedykowane są wyłącznie osobom zaszczepionym i pozwalają szybko zwiedzać Tajlandię bez większych obostrzeń. Z Alternative Quarantine mogą skorzystać wszyscy, ale jest to najbardziej restrykcyjna i uciążliwa opcja (obejmuje bowiem 5 dni kwarantanny).

Warto zaznaczyć jednak, że choć Tajlandia znosi test przed podróżą, to póki co w mocy pozostają jednak pozostałe obostrzenia związane z testowaniem. To znaczy, że podróżni muszą przejść test PCR po przylocie do Tajlandii. Do czasu uzyskania negatywnego wyniku, muszą pozostać w izolacji (nie dłużej jednak niż 24 h). Zalecane jest również zrobienie dodatkowego testu antygenowego w 5. dniu pobytu.

Dodatkowo od 1 kwietnia zmienia się nieco program Sandbox. Do tej pory wymagał on spędzenia w jednym regionie minimum 7 dni. Teraz ten czas zostanie skrócony do 5 dni. Jednocześnie Tajlandia zapowiedziała dalsze znoszenie obostrzeń. Rząd przygotował bowiem czterofazowy plan łagodzenia i zmiany statusu koronawirusa – z pandemii do choroby endemicznej.  

Więcej informacji o zmianach zasad uzyskacie na stronie Tajlandzkiej Organizacji Turystycznej.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Pozostaje już tylko smętnie zapłakać nad rozumowaniem tajskiego rządu. Nie dziwię się już całkowicie , że najlepszym zarobkiem dla większości tamtejszych kobiet jest ...prostytucja. Pokaz jak można upodlić ludzi jest w pełni inie chodzi tylko o tubylców ale także tych nazywanych turystami(heh)
Semen6969, 21 marca 2022, 14:50 | odpowiedz
 A ty byłeś kiedykolwiek w Tajlandii? Czy tylko jakieś głupoty wyczytałeś w prasie dla bardziej "inteligentnych"? Nick zobowiązuje :)
Semen6969 Pozostaje już tylko smętnie zapłakać nad rozumowaniem tajskiego rządu. Nie dziwię się już całkowicie , że najlepszym zarobkiem dla większości tamtejszych kobiet jest ...prostytucja. Pokaz jak można upodlić ludzi jest w pełni inie chodzi tylko o tubylców ale także tych nazywanych turystami(heh)
Arkadiusz Szlekowski, 21 marca 2022, 19:58 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »