Fly4free.pl

Tajlandia jeszcze mocniej otwiera się na turystów. Nowe przepisy ucieszą bardziej rozrywkowych podróżnych

Foto: Warner Bros / YouTube
Premier Tajlandii ogłosił wejście w życie nowego rozporządzenia, które wydłuży godziny otwarcia klubów nocnych i miejsc rozrywki w popularnych turystycznie miejscach. Celem tej zmiany jest przyciągnięcie większej liczby turystów i podjęcie kolejnych prób powrotu do stanu sprzed pandemii.

Od 15 grudnia lokale rozrywkowe, kluby i bary karaoke w takich popularnych lokalizacjach turystycznych, jak Bangkok, Phuket, Pattya, Chiang Mai i Samui, będą mogły pozostać otwarte o dwie godziny dłużej niż obecnie, czyli do godz. 4 nad ranem – przekazał cytowany przez agencję Reutera Traisulee Traisaranakul, rzecznik rządu Tajlandii.

Niedługo po objęciu stanowiska premiera Srettha Thavisin rozpoczął serię działań mających na celu pobudzenie turystyki. Jednym z kroków było zniesienie obowiązku wizowego dla obywateli pięciu krajów – Rosji, Chin, Kazachstanu, Indii i Tajwanu. Do tego tajski rząd zachęca przewoźników do uruchamiania większej liczby tras i usprawnienia obsługi operacji lotniskowych w celu skrócenia czasu oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa. Wydłużenie godzin otwarcia klubów nocnych jest kolejnym z takich środków.

Rząd Tajlandii planuje również rozwinąć sferę kulturalną i związaną z wydarzeniami. Na liście planowanych imprez, dzięki którym – zdaniem Thavisina – uda się przyciągnąć jeszcze więcej turystów, znajdują się m.in. Zimowy Festiwal, festiwal Loi Krathong, maraton w Bangkoku i tajski Nowy Rok.Do przyszłego roku zorganizowanych zostanie także około 3000 innych wydarzeń, takich jak koncerty muzyczne, maratony i inne uroczystości kulturalne, które przyciągną nowych gości – powiedział cytowany przez „The Bangkok Post” premier kraju.

Od początku tego roku Tajlandię odwiedziło 24,5 mln zagranicznych turystów, a rząd szacuje, że do końca roku liczba ta osiągnie 28 mln. To w dalszym ciągu znacznie mniej niż w przedpandemicznym 2019 roku – wtedy kraj odwiedziło aż 39,9 mln osób, z czego aż 11 mln Chińczyków. Dzięki zniesieniu obowiązku wizowego, do końca grudnia spodziewanych jest zaledwie 3,5 mln obywateli „Państwa Środka”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »