Fly4free.pl

Szymany zapowiadają zupełnie nowe kierunki. Polecimy do Grecji i Bułgarii

Foto: Szymany Airport
Od przyszłego roku z Szyman będzie obsługiwany regularny ruch czarterowy do Bułgarii i Grecji. Możliwe jest też pojawienie się nowych przewoźników, m.in. Eurowings.

Najmłodsze polskie lotnisko, istniejące od stycznia zeszłego roku, ma powody do świętowania – w piątek uroczyście przyjęta została 100-tysięczna, od momentu otwarcia portu, pasażerka. Oznacza to, że od początku roku Szymany obsłużyły już ponad 53 tys. podróżnych, czyli więcej niż w całym ubiegłym roku.

– W tym roku chcemy obsłużyć 97 tysięcy pasażerów, ale ta liczba może się jeszcze zwiększyć, jeśli w sezonie zimowym pojawią się nowe kierunki i przewoźnicy – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Leszek Krawczyk, prezes lotniska w Szymanach.

Czy to możliwe? Na razie z Szyman latają tylko Ryanair (na trasie do Londynu Stansted) i Wizz Air (lata do Oslo i Londynu-Luton). Mazurskie lotnisko przekonuje obu graczy do otwierania nowych kierunków, ale najwcześniej loty mogliby uruchomić na wiosnę.

– Nie zmieniamy naszych priorytetów. Najbardziej interesują nas kierunki niemieckie: Dusseldorf i Dortmund oraz Eindhoven, o których cały czas rozmawiamy z Wizz Airem. Z kolei Ryanaira przekonujemy do uruchomienia trasy do Dublina albo na jakieś lotnisko w Wielkiej Brytanii – mówi Krawczyk.

Pewne jest za to, że w przyszłym sezonie letnim z Szyman wystartują pierwsze rejsowe połączenia czarterowe.

– Mamy już potwierdzenie, że w przyszłym roku polecimy z Szyman do Bułgarii i Grecji. Loty czarterowe będzie organizowało jedno z największych biur podróży w kraju – mówi Krawczyk.

Lotnisko rozmawia też z niemieckimi liniami w sprawie uruchomienia połączenia do naszych zachodnich sąsiadów. Wśród potencjalnie zainteresowanych są m.in. Germania i Eurowings, czyli tania odnoga Lufthansy.

Na razie nie będzie też lotów na Ukrainę – anonsowany przewoźnik Anda Air, który miał uruchomić połączenie do Lwowa i Kijowa, nie uzyskał niezbędnych zezwoleń. Podobnie jest z przywróceniem lotów krajowych (do Krakowa i Wrocławia latał stąd Sprint Air).

– Ze Sprint Airem już nie rozmawiamy, ale chcielibyśmy wrócić z trasami krajowymi. Tyle tylko, że na rynku brakuje odpowiednio małych samolotów, mogących pomieścić od 40 do 60 pasażerów. A właśnie taki jest maksymalny potencjał, jeśli chodzi o te trasy – mówi prezes Szyman.

Lotnisko rozwija się więc dość harmonijnie. W tym roku prawdopodobnie port zanotuje ok. 8 mln PLN straty, a na zero – zgodnie z założeniami – wyjdzie w 2020 roku. W przyszłym roku cel lotniska to osiągnięcie liczby ok. 170 tys. obsłużonych pasażerów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ja rozumiem, że większość czytelników fly4free wie co to za lotnisko, ale jednak wypadałoby w takim artykule podać informację, że jest to lotnisko olsztyńskie.
Woj, 10 lipca 2017, 12:30 | odpowiedz
Cały czas rzesza ludzi z Mazur czeka na pozytywną wiadomość, czyli na informację kiedy będziemy mogli latać z Eindhoven do Szyman. Prosimy o jakieś szczegóły tych rozmóm, może jakaś potencjalna data startu...
Kasienka, 10 lipca 2017, 14:00 | odpowiedz
"Nie zmieniamy naszych priorytetów. Najbardziej interesują nas kierunki niemieckie: Dusseldorf i Dortmund oraz Eindhoven, o których cały czas rozmawiamy z Wizz Airem." Nosz kurde, dwa tygodnie bylem na urlopie, odstawiłem neta i nic nie wiedziałem, że Niemcy zdążyli w tym czasie podbić kawałek Holandii :(
anchlus2, 10 lipca 2017, 15:42 | odpowiedz
Nie do Oslo a do Sandefjordu.
Maru, 11 lipca 2017, 7:53 | odpowiedz
Chciałbym Travel Service :))
Adam, 11 lipca 2017, 11:20 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »