Fly4free.pl

Szymany miały świetny start, ale ten rok będzie dużo trudniejszy. Adria nie wróci, a do tego…

Foto: Fly4free.pl
Wbrew zapowiedziom słoweńska Adria nie wróci do Szyman z trasą do Monachium. W sezonie letnim rejsów raczej nie wznowi też LOT ani Sprint Air. - Jeśli będą nowe trasy, to najwcześniej w sezonie zimowym – mówią przedstawiciele lotniska.

W pierwszym roku swojej działalności lotnisko w Szymanach obsłużyło 47,1 tys. pasażerów, co było pozytywną niespodzianką. Port z Warmii i Mazur w szybkim tempie zbudował ciekawą siatkę połączeń i przewoźników: loty rozpoczęły stąd Wizz Air i Ryanair, były też trasy krajowe do Warszawy (sezonowy rejs LOT), Krakowa i Wrocławia (Sprint Air), ale też do Berlina i Monachium (odpowiednio: Sprint Air i słoweńska Adria). Większość tych tras jednak zniknęła w sezonie zimowym, a obecnie jedynymi połączeniami z Szyman są loty do Londynu-Luton (obsługiwane przez Wizz Air) i Londynu Stansted (Ryanair). Od 20 maja Wizz Air zacznie też stąd latać 2 razy w tygodniu na lotnisko Oslo-Sandefjord-Torp.

– I wszystko wskazuje na to, że w sezonie letnim będziemy mieli tylko te połączenia – mówi Mariusz Jachimek, doradca zarządu lotniska ds. współpracy z przewoźnikami.

Szymany cały czas rozmawiają z tanimi liniami w sprawie nowych połączeń. Kierunki pozostają bez zmian: Dortmund i Eindhoven w przypadku tanich linii i przynajmniej jeszcze jedna trasa do Niemiec, którą mógłby obsługiwać sieciowy przewoźnik. Ale jeśli już, to najwcześniej któraś z nowych tras może wystartować w sezonie zimowym.

Brak Sprint Aira w letniej siatce nie jest zaskoczeniem, bo choć samoloty na trasach krajowych latały pełne, to Szymany nie chciały już w takim zakresie dopłacać do biletów. Dziwi za to trochę brak w sezonie letnim lotów Adrii do Monachium, która miała tu wrócić.

– Być może pewnym błędem było prawie równoczesne rozpoczęcie lotów do dwóch dużych hubów w Warszawie i Monachium. W efekcie nasi pasażerowie transferowi rozproszyli się między obu przewoźników i żaden z nich nie był do końca zadowolony z wyników swoich połączeń z naszego lotniska – mówi Jachimek.

Jeszcze w styczniu lotnisko Szymany zakładało, że w tym roku chce obsłużyć ok. 100 tys. pasażerów. Zobaczymy czy te prognozy się spełnią.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Brak Sprint air czyli odwoluja loty Wrocław-Szymany.. Szkoda bo na Mazury to mamy z WRO jakieś 6h samochodem, nie mówiąc o pociągu który jedzie jakieś 11! Chętnie bym zapłacił 100zl za oszczedzony czas i komfort!
Pk, 24 lutego 2017, 15:20 | odpowiedz
A koszt realny, jakies 700 zl za OW bys zaplacil?
Mike, 24 lutego 2017, 15:23 | odpowiedz
Pk Brak Sprint air czyli odwoluja loty Wrocław-Szymany.. Szkoda bo na Mazury to mamy z WRO jakieś 6h samochodem, nie mówiąc o pociągu który jedzie jakieś 11! Chętnie bym zapłacił 100zl za oszczedzony czas i komfort!
taaa 100zl za bilet, dlatego nie ma juz tego polaczenia
x, 24 lutego 2017, 15:24 | odpowiedz
Ale w dwie strony czy w jedną?
Madzia, 24 lutego 2017, 15:47 | odpowiedz
no i cała legenda o tłumach Niemców przebierających nogami, aby polecieć na Mazury wzięła w łeb...
pm, 24 lutego 2017, 16:18 | odpowiedz
Panie Jachimek doradco, żeby pasażerowie mogli się rozproszyć to najpierw trzeba ich mieć
bigWójt, 24 lutego 2017, 18:01 | odpowiedz
To zwaliliscie sprawe na maksa... W zeszlym roku mialy byc loty z Dusseldorfu, na wakacje... Do ostatniej chwili czekalem i przez Gdansk lecialem... Czy to samo bedzie teraz?... Gdzie te nowe polaczenia? Czemu mowicie o jakich Lvovach a nie o prawdziwych potrzebach???
XYZ, 25 lutego 2017, 1:45 | odpowiedz
Straszne parcie mają na te Niemcy,ciekawe komu na tym zależy? Bo pasażerom raczej nie! A co z reszta Europy? Tylko ciągle słyszę zabiegamy o Dortmund!!!
Sajmon, 25 lutego 2017, 8:56 | odpowiedz
Lotnisko Szczytno-Mazury daje radę! Brawo! Warmiactwo im ukradło nazwę, ale kto ma rozum ten wie, że to żaden Olsztyn.
ER, 2 marca 2017, 9:14 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »