Fly4free.pl

Szalony plan Ryanaira. Chcą podbić Europę i przewozić 225 mln pasażerów rocznie za 5 lat!

Foto: Ryanair

Irlandzka linia liczy na ogromny wzrost popytu na podróże w następnych latach połączony ze słabością swoich rywali. W efekcie Ryanair zaktualizował swoje prognozy na najbliższe lata, które zakładają, że w najbliższych latach low-cost podbije lotniczą Europę.

Po turbulencjach związanych z pandemią Ryanair mocno zbroi się na kolejne lata. Zaczął już w czerwcu, gdy rozpoczął odbieranie Boeingów 737 MAX 200, które mają znacząco obniżyć jego koszty operacyjne. W sumie irlandzka linia odbierze w najbliższych latach aż 210 takich samolotów, co jednocześnie oznacza, że przewoźnik będzie miał bardzo dużo wolnych maszyn do przewożenia pasażerów. A w połączeniu z problemami wielu (zwłaszcza tradycyjnych) linii w całej Europie, oznacza to, że Ryanair szykuje wielką ekspansję. Jej założenia przewoźnik ogłosił w czwartek.

Zakładają one, że już w 2022 roku Ryanair powróci do statystyk, jakie notował przed pandemią i przewiezie powyżej 149 mln pasażerów (tyle osób, ilu przewiózł w 2019 roku). Następnie zaś Ryanair planuje wykorzystywać słabość wielu przewoźników tradycyjnych i przejmować ich sloty na lotniskach, dzięki czemu linia będzie mogła rosnąć w szybszym tempie niż do tej pory przewoźnik zakładał. Jak szybkim? Docelowo linia planuje co roku zwiększać liczbę przewiezionych pasażerów o 25 mln podróżnych, by docelowo w 2026 roku osiągnąć poziom 225 mln pasażerów. To o 25 mln pasażerów więcej niż dotychczasowa prognoza przewoźnika.

Niemożliwe? To już się dzieje. Wystarczy spojrzeć na Włochy, gdzie w świetle problemów Alitalii irlandzka linia rośnie w bardzo szybkim tempie. I to nie tylko na trasach międzynarodowych, ale również na połączeniach krajowych.

Ryanair poinformował też, że w najbliższym czasie planuje ogłosić otwarcie 10 nowych baz w Europie, gdzie przejmie sloty od innych linii lotniczych. O planach tych Michael O’Leary mówił już wcześniej – jego zdaniem już w przyszłym roku popyt na podróże będzie znacznie większy, jednak z powodu pandemii oferowanie w całej Europie będzie mniejsze aż o 20 procent. To właśnie tę lukę chce wykorzystać Ryanair, choć jak przyznał O’Leary, sytuacja rynkowa sprawi, że w najbliższym czasie mocno zdrożeją ceny biletów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »