Fly4free.pl

Sylwester w świetle zorzy polarnej! Loty do Tromso z Krakowa za 402 PLN

402 PLN
Zorza nad Tromso
Foto: MU YEE TING / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Przywitajcie Nowy Rok za kołem podbiegunowym! Podczas tej niezwykłej sylwestrowej nocy będziecie mieli okazję zapolować na zorzę polarną z szampanem w ręku – brzmi interesująco? Skorzystajcie z atrakcyjnych cen first minute i zaplanujcie wycieczkę do prawdziwej Arktyki.

Otrzymuj natychmiastowe powiadomienia o nowych ofertach
na telefonie, w przeglądarce i na maila

Do Norwegii polecicie na pokładzie samolotów linii lotniczych Wizz Air z krakowskiego lotniska w Balicach. Proponowany przeze mnie termin podróży to 28 grudnia – 4 stycznia.

Pamiętajcie, że najtaniej bilety kupią członkowie Wizz Discount Club. Bez dodatkowych kosztów do Tromso udacie się wyłącznie z bagażem podręcznym. Przed wyjazdem warto przeczytać nasz poradnik, jak się spakować.

Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? Wizz Air daje wam możliwość darmowej zmiany terminu podróży (na danej trasie), zwrot 120 proc. zapłaconej kwoty na konto Wizz Air (do wykorzystania na przyszłe rezerwacje) lub po prostu zwrot pieniędzy na kartę/konto.

Termin podróży: sylwester
Linie lotnicze: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny

Hotelod 326 PLN/noc

W Tromso polecam zakwaterowanie w 3* Comfort Hotel Xpress, który położony jest w samym centrum miasta, zaledwie minutę spacerem od ulicy handlowej Storgata.

zarezerwuj hotel w tromso

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

A może noclegi z wyższej półki? Zatrzymajcie się w 4* Radisson Blu Hotel, który oferuje bezpłatny dostęp do centrum fitness i sauny na 10. piętrze, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto i góry.

zarezerwuj hotel w tromso

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co zobaczyć w Tromso?

W Tromso na przełomie grudnia i stycznia trwa noc polarna – to idealna okazja, by zapolować na zorzę polarną! Aby w pełni móc podziwiać piękno tego fenomenalnego zjawiska, warto wyjechać poza miasto, światła mogą bowiem zaburzyć widoczność. Żeby zobaczyć zorzę w Tromso, współczynnik KP musi wskazywać 1-2 punkty – sprawdzicie go tutaj.

W samym mieście polecam odwiedzić Polarmuseum, aby zapoznać się z historią wypraw polarnych. To właśnie stąd na podbój Arktyki ruszali wielcy zdobywcy, np. Roald Amundsen – pierwszy człowiek, który dotarł do bieguna południowego.

W mieście znajduje się najdalej na północ położony ogród botaniczny oraz niezwykły browar Mack, który określa się jako najbardziej na północ wysuniętym miejscem, w którym warzy się piwo. Chcecie dowiedzieć się więcej? Przeczytajcie nasz artykuł: Fiordy na wyciągnięcie ręki i prawdziwa Arktyka.

tromso zorza
Foto: V. Belov / Shutterstock
noc w tromso
Foto: pawopa3336 / yayimages.com
Foto: pawopa3336 / yayimages.com
Przydatne informacje
 • Ze względu na odległy czas rozpoczęcia podróży (zima) i dużą zmienność przepisów – nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy w podanym okresie w Norwegii będę obowiązywać jakiekolwiek obostrzenia.

 • Na moment pisania artykułu, Norwegia ma zamknięte granice dla osób, które nie mają stałego zameldowania w tym kraju.

 • Więcej na temat obostrzeń w Norwegii przeczytacie tutaj.

 • Aktualnie, na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test (w kraju) i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2.

 • Bez obaw, jeśli wasza podróż nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, w linii Wizz Air macie możliwość darmowej zmiany terminu, otrzymania vouchera lub zwrotu gotówki.

 • W Wizz Air możecie zabrać ze sobą bezpłatnie jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze do 10 kg.

 • Przed podróżą koniecznie zajrzyjcie na nasze forum. To prawdziwa skarbnica wiedzy na temat Norwegii!

 • W Norwegii będziecie mogli korzystać z roamingu oraz danych komórkowych bez dodatkowych opłat.

 • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

 • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

 • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »