Fly4free.pl

Okazja: sycylijska podróż za 475 PLN. Loty do Palermo z Wrocławia i 4 noce w 4* hotelu ibis Styles

475 PLN
Oferta wyprzedana
Palermo
Foto: Roberto La Rosa / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Ucieknijcie przed chłodem na największą wyspę basenu Morza Śródziemnego. Oddajcie się leniwej eksploracji Palermo, przemierzając labirynty uliczek, wybierzcie się na plaże Mondello, zajrzyjcie do malowniczego miasteczka Sant’Elia oraz udajcie się na całodniowe zwiedzanie słynnego Cefalù.

Na włoską wyspę polecicie pod koniec listopada (21-25.11), z wrocławskiego portu lotniczego im. Mikołaja Kopernika. W obie strony podróżować będziecie bezpośrednio na pokładach samolotów linii Ryanair z wliczonym małym bagażem podręcznym, a za loty zapłacicie tylko 117 PLN/os.

W centrum Palermo zakwaterowani będziecie w dobrym 4* hotelu ibis Styles Palermo Cristal. Z lotniska w okolicę proponowanego przeze mnie miejsca noclegowego dojedziecie pociągiem podmiejskim za ok. 11 PLN.

Termin podróży: 21 – 25 listopada
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny
Zakwaterowanie: 4* hotel

Za loty w dwie strony oraz noclegi w 4* hotelu zapłacicie tylko 475 PLN za osobę, przy dwójce podróżnych śpiących w jednym pokoju.

Hotel715 PLN/2 osoby/4 noce

Na Sycylii zakwaterowani będziecie w dobrym 4* hotelu ibis Styles Palermo Cristal. Znajduje się on w samym centrum miasta, nieopodal portu miejskiego. Wszystkie pokoje są wyposażone w klimatyzację, minibar oraz telewizor LCD. W każdym mieści się łazienkę z wanną i prysznicem oraz zestawem bezpłatnych kosmetyków i suszarką do włosów.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Wycieczka do Palermo

Nie martwcie się o pogodę, ponieważ nawet w listopadzie na Sycylii spodziewać się możecie temperatur oscylujących w granicach 16-18 stopni Celsjusza oraz prawie 6 godzin słonecznych w ciągu dnia – to zapewne więcej niż u nas w kraju, w tym samym terminie.

Takie warunki idealnie sprzyjają zwiedzaniu. W Palermo obowiązkowo musicie zajrzeć do miejskiej katedry – Cattedrale di Palermo, wybrać się pod fontannę wstydu – fontannie Pretoria oraz na jedno z kilku miejskich targowisk – Ballaro, Vuucciria lub Capo. Nie dość, że zrobicie tam podstawowe zakupy, to będziecie mieli okazję skosztować lokalnej kuchni (arancini, panelle czy pane con la milza).

Macie w planach wycieczkę do Sant’Elia lub Cefalù? Do obu tych miejscowości dojedziecie pociągiem kolei włoskich, a za bilet w jedną stronę zapłacicie odpowiednio ok. 7 PLN oraz 22 PLN.

Palermo miejscowość Sata Flavia
Foto: Lucky Team Studio / Shutterstock
Foto: pippocarlot / yayimages.com
sycylia cefalu
Foto: marcociannarel / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Dobra wiadomość: osoby, które przyjęły pełny cykl szczepień oraz ozdrowieńcy mogą wjechać do Włoch bez ograniczeń. Pozostali zobowiązani są wykonać przed podróżą test.

  • Na powracających do kraju czeka przymusowa kwarantanna. Jeżeli nie uśmiecha się wam siedzieć w domu, w ciągu 48 godzin od powrotu do Polski będziecie musieli wykonać test i przedstawić negatywny wynik na obecność SARS-CoV-2. Kwarantanna nie dotyczy osób, które zostały w pełni zaszczepione.

  • Podróż z bagażem podręcznym? Bez obaw, podpowiadamy, jak się odpowiednio spakować na 4-dniową wycieczkę.

  • Wiele porad i praktycznych wskazówek dotyczących podróżowania po Włoszech znajdziecie w tym temacie na forum.

  • Sprawdźcie listę polecanych restauracji i barów w Palermo.

  • Wiele przydatnych informacji oraz praktycznych wskazówek znajdziecie w relacji naszego redakcyjnego kolegi.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? W Ryanair macie możliwość darmowej zmiany terminu podróży, trasy (na dowolną z siatki przewoźnika) lub po prostu możecie ubiegać się o zwrot pieniędzy. Więcej na ten temat dowiecie się, klikając tutaj.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »