Fly4free.pl

Wybierasz się do Włoch? Strajk generalny może wpłynąć na twoje loty!

lotnisko w mediolanie
Foto: Adriano Castelli / Shutterstock
Już w piątek, 21 października rozpocznie się ogólnokrajowy strajk we Włoszech. Akcja, która potrwa 24 godziny, bez wątpienia wpłynie na obsługę lotów z i do tego kraju.

Nie ma chyba gorszej sytuacji dla linii lotniczych niż strajki – szczególnie te, na które nie mają żadnego wpływu. Tak właśnie będzie już pojutrze we Włoszech. W kraju zaplanowano bowiem strajk generalny, który obejmie całe Włochy.

Już teraz ITA Airways – narodowy włoski przewoźnik – zapowiedział odwołanie 200 lotów z i do Włoch. Na problemy muszą się szykować także pasażerowie linii easyJet, która również zapowiedziała, że niewykluczone jest odwołanie lub opóźnienie części lotów. Na temat sytuacji na razie nie wypowiada się Wizz Air i Ryanair, ale tak naprawdę wszyscy pasażerowie, którzy wybierają się w piątek do Włoch, powinni mieć oko na swoje rezerwacje.

– Podobnie jak większość linii lotniczych operujących do i z Włoch, w tym dniu możemy zaobserwować pewne zakłócenia w naszym rozkładzie lotów – przekazał easyJet w oświadczeniu. – Doradzamy klientom podróżującym do, z lub w obrębie Włoch w piątek 21 października, aby przeznaczyli dodatkowy czas na podróż do i z lotniska oraz na sprawdzenie statusu swoich lotów.

Strajk generalny potrwa 24 godziny i rozpocznie się chwilę po północy 21 października. Trzeba jednak pamiętać, że także dzień wcześniej i dzień później sporo lotów może zostać opóźnionych lub odwołanych z uwagi na zamieszanie strajkowe.

W kontekście podróży lotniczych obejmie zarówno obsługę naziemną jak i kontrolę lotów. Narodowy strajk generalny dotyczy jednak całego transportu publicznego. Można więc spodziewać się problemów z kursowaniem autobusów, pociągów czy metra.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »