Fly4free.pl

Strajk pracowników w Ryanair potrwa 12 dni dłużej! Będą wakacyjne komplikacje i odwołane loty?

Foto: pio3 / Shutterstock
Związki zawodowe USO i SITCPLA ogłosiły w sobotę przedłużenie akcji strajkowej pracowników załóg pokładowych o kolejne 12 dni w lipcu. Zarzucają zarządowi Ryanaira, że firma nie chce z nimi rozmawiać. Jak na razie, strajk hiszpańskich załóg nie wpływa mocno na dużą liczbę odwołanych lotów irlandzkiej linii.

Hiszpańscy pracownicy Ryanaira walczą o podniesienie wynagrodzeń i poprawę warunków zatrudnienia, jednak jak na razie ich strajk nie przynosi żadnych efektów. Nie tylko, jeśli chodzi o ich postulaty, ale też (chyba na szczęście dla pasażerów), jeśli chodzi o odwołane loty. W sobotę w wyniku kolejnego dnia strajku Ryanair był zmuszony do odwołania 10 lotów z Hiszpanii, a kolejne 123 były mocno opóźnione. To oczywiście spore straty, ale i tak dalekie od oczekiwań związkowców, którzy liczyli na sparaliżowanie siatki połączeń Ryanair. Tymczasem firma pozostaje niewzruszona, więc 2 związki zawodowe ogłosiły kontynuowanie akcji strajkowej.

– Po sześciu dniach strajku, którego efektem jest brak chęci firmy do słuchania swoich pracowników i wola, aby zostawić tysiące pasażerów na lodzie, zamiast usiąść z nami do stołu i wynegocjować warunki zatrudnienia zgodne z hiszpańskim prawem, jesteśmy zmuszeni do kontynuowania strajku – mówi Lidia Arasanz, rzeczniczka prasowa USO.

Strajki mają dotyczyć wszystkich 10 lotnisk, na których ma swoje bazy Ryanair. Zostaną zorganizowane w dniach 12-15, 18-21 i 25-28 lipca, a więc będą trwały przez 12 dni. Związkowcy zachęcają do udziału w nich wszystkich pracowników Ryanaira w Hiszpanii.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »