Fly4free.pl

Powstała nowa linia lotnicza. Bilety wyprzedały się w 11 minut

starlux airlines
Foto: Airbus

W branży lotniczej pojawił się nowy gracz. Starlux Airlines zadebiutuje na niebie w przyszłym roku, ale już sprzedaje bilety na swoje pierwsze połączenia. Jeśli jednak chcielibyście wziąć udział w jednym z premierowych lotów, to nic z tego. Wszystkie bilety rozeszły się jak świeże bułeczki – i to zaledwie w 11 minut.

Przyzwyczailiśmy się, że bilety na koncerty wielkich gwiazd znikają z systemów rezerwacyjnych dosłownie kilka chwil po uruchomieniu sprzedaży. Wiemy, że największe wyprzedaże przyciągają tysiące chętnych klientów, którzy ze stoperem odmierzają czas do rozpoczęcia promocji. Studiowaliśmy, więc wiemy jak to jest czatować na zapisy w USOS-ie. Ale sprzedanie wszystkich miejsc w samolocie na trzech debiutanckich lotach w mniej niż kwadrans – i to przez linię, która dopiero ma rozpocząć działalność – jest naprawdę zdumiewające.

***

10 lat Fly4free.pl! Wygraj iPhona 11 lub hulajnogi Xiaomi. Odbierz kod rabatowy od Qatar Airways >>

***

Starlux Airlines to nowy przewoźnik z siedzibą w Tajpej. Oficjalnie ma rozpocząć działalność już w styczniu 2020 roku, czyli właściwie… w przyszłym miesiącu. Jego przedstawiciele tłumaczą, że będzie to pierwsza luksusowa i butikowa linia lotnicza na Tajwanie. Czym ma się wyróżniać? Przede wszystkim obiecuje, że zapewni pasażerom komfort i rozrywkę. Nawet w kabinie ekonomicznej ma być dużo miejsca na nogi, duże, 10-calowe ekrany połączone z bogatym systemem rozrywki pokładowej i bezpłatny dostęp do wi-fi – chociaż będzie można korzystać z internetu tylko w podstawowym zakresie. W klasie biznes znajdziecie ekrany o przekątnej 15,6 cala oraz siedzenia rozkładane do płaskiego łóżka i rozbudowane menu.

Foto: Starlux Airlines
Starlux Airlines
Foto: Starlux Airlines

Nie liczcie jednak na super tanie bilety. Przewoźnik nie zamierza kusić niskobudżetowych podróżników i nie planuje spektakularnych wyprzedaży miejsc. Przedstawiciele linii zapewnili, że ceny będą rozsądne, ale adekwatne do jakości oferty.

Do 2024 roku Starlux Airlines ma dysponować flotą 27 samolotów złożoną z Airbusów A321neo i A350-1000. Początkowo zadebiutuje na trzech trasach z Tajpej do Makau, Da Nang w Wietnamie i Penang w Malezji.  

Bilety do Makau wyprzedały się za sześć minut, bilety na Da Nang wyprzedały się za dziewięć, a bilety na Penang sprzedały się za 11 minut – powiedział Liwen Liu, dyrektor generalny w rozmowie z CNN. – Sprzedaliśmy wszystkie 188 miejsca na każdym z trzech lotów. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Mieliśmy pewne oczekiwania, ale reakcja była jeszcze lepsza niż się spodziewaliśmy – dodał.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »