Fly4free.pl

Stany znoszą ostatnie restrykcje pandemiczne! Świetne wieści dla turystów

Foto: Luciano Mortula / Shutterstock
Administracja USA zniesie 11 maja stan zagrożenia koronawirusowego i wszystkie pozostałe restrykcje związane z pandemią. Oznacza to, że od tego dnia Stany Zjednoczone nie będą już wymagały przy wjeździe certyfikatu zaszczepienia od zagranicznych turystów.

Ogłoszona w poniedziałkowy wieczór przed administrację prezydenta USA Joe Bidena decyzja oznacza, że koronawirusowe restrykcje zostaną zniesione po prawie 3 latach – weszły w życie w marcu 2020 roku.

Jak czytamy w depeszy Reutersa, prezydent Biden do tej pory przedłużał czas obowiązywania restrykcji, ale teraz już z tym koniec. Obostrzenia mają obowiązywać tylko do 11 maja,, a następnie zostaną zniesione. 

Warto dodać, że przy wjeździe do Stanów nie potrzebujemy już od 8 miesięcy negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wciąż jednak obowiązkowe jest posiadanie certyfikatu potwierdzającego pełne zaszczepienie. Ale tylko dla zagranicznych podróżnych, przepisom tym już od pewnego czasu nie podlegają także Amerykanie.

W mediach temat amerykańskich restrykcji powraca za sprawą znanego tenisisty Novaka Djokovica, który nie jest zaszczepiony przeciw COVID-19. Media piszą o nim w kontekście tenisowych turniejów w Stanach, które opuści z powodu amerykańskich przepisów wjazdowych. Poniedziałkowa decyzja administracji Bidena oznacza więc, że Djokovic wystąpi w turnieju US Open, ale nie wystąpi w wiosennych turniejach w Indian Wells i Miami. 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Czy to jest już pewna informacja? Na stronie msz ciągle informacja, że paszporty konieczne.
Marcin Jamrogowicz, 8 lutego 2023, 10:28 | odpowiedz
Czy to jest w 100% potwierdzona informacja? Nigdzie więcej nie ma takich doniesień.
LNR, 13 lutego 2023, 2:52 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »