Fly4free.pl

To jest to! PLL LOT: Sri Lanka i Malediwy w jednej podróży z Warszawy od 2377 PLN!

2377 PLN
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Vasily Makarov / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Pomysł na idealną podróż „2w1”? Słynne herbaciane wzgórza, ruiny starożytnego miasta i twierdzy Sigirija – to Sri Lanka. Krystalicznie czysta woda, piaszczyste plaże oraz zapierające dech w piersiach wschody i zachody słońca – to rajskie Malediwy. Skorzystajcie z okazji i zobaczcie oba miejsca podczas jednej podróży!

Swoją przygodę rozpoczniecie i zakończycie na warszawskim lotnisku Chopina. Niezwykłą Sri Lankę i Malediwy odwiedzicie w październiku i listopadzie. Specjalnie dla was zebrałem kilka przykładowych terminów, które znajdziecie wypisane poniżej w tekście. Ogromną wartością dodaną jest to, że większą część trasy pokonacie na pokładach samolotów Boeinga 787 Dreamliner należącego do PLL LOT.

W podróż zabrać ze sobą będziecie mogli bagaż podręczny, rejestrowany (nadawany do luku) oraz jeden przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę). Podczas lotów zapewniony będziecie mieli catering w postaci m.in. 2 posiłków, napoi bezalkoholowych, alkoholowych oraz przekąsek.

Termin podróży: październik-listopad
Linie lotnicze: PLL LOT, SriLankan Airlines
Bagaż: podręczny i rejestrowany

Hotelod 276 PLN/pokój/noc

Na Sri Lance proponuję wam noclegi w hotelu Pledge3.

noclegi sri lanka

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Natomiast na Malediwach proponuję wam noclegi w hotelu w 3* hotelu Crystal Sands.

noclegi malediwy

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Co można robić w „turystycznym raju”?

Sri Lanka to idealny wybór dla wszystkich tych, którzy pragną połączyć relaks ze zwiedzaniem. Ciepłe wody Morza Lakkadiwskiego oraz wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi na plażach, a tych na wyspie jest wiele. Wspomnę tylko o kilku: Unawatuna, Dalawella, Jungle czy najbliżej położona lotniska w Kolombo – Negombo.

Niezapomnianych wrażeń dostarczy wam przejażdżka lokalną koleją do miasteczka Elli. To jedna z najpiękniejszych tras widokowych na świecie! Koszt biletów w dwie strony to jedynie 11 PLN w trzeciej klasie i 18 PLN w drugiej klasie. Nie możecie pominąć także wizyty na herbacianych wzgórzach. Szczególnie rekomenduję wam punkt widokowy Lipton’s Seat, z którego roztacza się widok na góry pokryte zielonymi roślinami.

Malediwy to niezwykle malowniczy archipelag wysp na Oceanie Indyjskim. Nie macie co liczyć na aktywne zwiedzanie, ale w zamian wyspy oferują najlepsze warunki do błogiego wypoczynku. Tropikalny klimat Malediwów jest jedyny w swoim rodzaju.

Są z nami amatorzy podwodnych wycieczek i snorkelingu? Tamtejsze rafy koralowe skrywają niezwykłe gatunki ryb i koralowców. To prawdziwa skarbnica egzotycznych roślin i zwierząt, których ciężko szukać w innych rejonach świata. Jesteście ciekawi, jak podróż na Malediwy wygląda w praktyce? Zapoznajcie się z relacją, napisaną przez naszego czytelnika.

Plaża na Malediwach
Foto: Jag_cz / Shutterstock
Kobieta w morzu
Foto: jannoon028 / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Z lotniska do hotelu w Negombo polecam dojechać taksówką. Jej koszt powinien wynieść około 25 PLN.

  • Po przylocie do Male otrzymacie bezpłatnie pieczątkę do paszportu, uprawniającą do 30-dniowego pobytu na archipelagu.

  • Najtańszą opcją na przedostanie się z wyspy Male na wyspę Maafushi – tam znajduje się proponowany przeze mnie hotel, jest skorzystanie z publicznego promu. Rejs w jedną stronę trwać będzie ok. 90 minut, a za bilet zapłacicie 3 USD (ok. 12 PLN).

  • Prom z Male wypływa o godzinie 15:00, a o godzinie 16:35 zacumuje na Maafushi. W drodze powrotnej, prom odbija od brzegu Maafushi o godzinie 07:25, a na Male dobije punktualnie o 9:00. Pełny rozkład znajdziecie tutaj.

  • Na wyspy zabierzcie ze sobą wielowalutową kartę Revolut. Wygoda, niezawodność oraz brak opłat za przewalutowania – to jej główne zalety!

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
W Pinnawala słonie są skute łańcuchami i bite. Po co polecacie takie miejsca?
Garo17, 12 lutego 2020, 10:52 | odpowiedz
Dziękuję za informację, wiedzę czerpałem z google. W takim razie usuwam informację z tekstu.
Paweł Iwanczenko, 12 lutego 2020, 11:04 | odpowiedz
Taniej (poniżej 2400 zł) jest zwiedzać w odwrotnej kolejności. Czyli najpierw na Malediwy, a w drodze powrotnej stop-over na Sri Lance. Lepszy jest też rozkład (krótka przesiadka na locie łączonym).
KK, 12 lutego 2020, 11:07 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jaką ogromną wartością dodaną jest Dreamliner 787 LOTu?
Jan Fasola, 12 lutego 2020, 17:56 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »