Fly4free.pl

Już nigdy nie będziesz tym samym człowiekiem. Sprawdź, jak zmieni Cię podróżowanie

Foto: Dmitry-Molchanov, Shutterstock
Po europejskich wyprawach wybrałam się dalej, na Czarny Ląd. Poleciałam sama, ze słownikiem suahili w torbie i głową wypełnioną marzeniami. Wcześniej sporo naczytałam się o kulturze, historii, zwyczajach itd., chodziłam na kurs suahili – krótko mówiąc, przygotowałam się.

Wróciłam zaskoczona oraz inna. W miesiąc dojrzałam szybciej niż przez cały ogólniak… Tam i podczas innych wypraw przekonałam się, jak wiele podróżowanie w nas zmienia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
A ja powiem że od kiedy podróżuje to nie wierzę temu co mówi nam telewizja ;)
rafgrzeg, 26 kwietnia 2017, 20:17 | odpowiedz
Odpadłem na drugim slajdzie. Nie jestem niczym ekstrawertyk z podróżniczym ADHD", nie muszę zobaczyć wszystkiego. Wolę usiąść w fajnej knajpce i chłonąć klimat. Co dziwne, miałem tak, jeszcze za nim zacząłem podróżować "na poważnie". Zatem - podróże nie zmieniają.
Kroach, 26 kwietnia 2017, 20:23 | odpowiedz
rafgrzeg A ja powiem że od kiedy podróżuje to nie wierzę temu co mówi nam telewizja ?
Ooo! Myślałam, że tylko ja tak mam;)
jagodna, 26 kwietnia 2017, 20:36 | odpowiedz
Faktycznie, podróżowanie zmienia myślenie o danym kraju, np. do Tajlandii lub RPA. Zadano tu pytanie o następne plany, więc w planach na wrzesień jest Brazylia, Ekwador lub Chiny. :)
Jmartynkiewicz, 26 kwietnia 2017, 21:11 | odpowiedz
to jakiś esej na zaliczenie klasy w gimnazjum?
bąbą, 26 kwietnia 2017, 21:25 | odpowiedz
Moim zdaniem jeden z lepszych artykułów na stronie. Oby tak dalej !
miotacz, 26 kwietnia 2017, 23:35 | odpowiedz
Autorko, nie wiedziałam, że taki z ciebie "miotacz"!:)
Paula, 27 kwietnia 2017, 3:23 | odpowiedz
Ciekawość – moim zdaniem NAJPIERW jest ciekawość, potem wyjazd. Owszem, wyjazd może rozbudzić ją jeszcze bardziej, ale bez niej nie ma motywacji do tego pierwszego. Cierpliwość - Są kraje, gdzie pociągi jeżdżą co do minuty, a nawet sekundy, ponad 200km/h. Porządki - Pigmeje żyją w miejscach, gdzie nie ma zimy, zatem wiele rzeczy odpada. Na obszarach klimatu umiarkowanego i chłodnego ten wniosek jest błędny. Charakter – dodałbym poznanie własnych możliwości. Może się okazać, e są większe, niż myśleliśmy! Konflikty - Myślę, że to dotyczy raczej wyjazdów grupowych, kiedy czyjeś zachowanie drażni nas ciągle przez kilka dni. Pozdrawiam.
Ppp, 27 kwietnia 2017, 9:08 | odpowiedz
Mysle ze zbiorowy gwalt w Indiach oraz poszerzony usmiech np w Kolumbii moze zdecydowanie wplynac i odmienic zycie takiej dziewczyny.
lukasik00, 27 kwietnia 2017, 9:10 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »