Cudo! Wakacje w Arktyce: loty z Gdańska na magiczny Spitsbergen za 861 PLN (sierpień)
Niebanalny kierunek na wakacje? Wybierzcie się na północne rubieże Europy – na największą norweską wyspę Morza Arktycznego! Spitsbergen to prawdziwy koniec świata, zimny i dziki. Na miejscu czeka na was piękno surowej przyrody, renifery, lisy i niedźwiedzie polarne oraz słońce świecące w samym środku nocy!
Wasza podróż na lotnisko położone w Longyearbyen, stolicy Svalbardu, odbędzie się w dniach 9-14 sierpnia. Na miejsce dotrzecie na pokładzie samolotów linii lotniczych Norwegian. Czeka Was ponad czterogodzinna przesiadka na lotnisku w Oslo. W drodze powrotnej do stolicy Norwegii polecicie dzięki linii SAS, zaś w ostatni odcinek podróży – z Oslo do Gdańska – zabierze was linia lotnicza Wizz Air (bilet w najniższej cenie jest dostępny dla członków Wizz Discount Club, pozostali zapłacą nieco więcej). Bez obaw – kilka godzin przerwy na lotnisku Oslo-Gardermoen w zupełności wystarczy na wygodną przesiadkę.
Pamiętajcie, że w podróż możecie zabrać wyłącznie bagaż podręczny. Jeśli miewacie problem z pakowaniem, zajrzyjcie do naszego poradnika z praktycznymi wskazówkami.
Za wszystkie cztery loty (w szczycie sezonu!) zapłacicie łącznie rewelacyjne 861 PLN za osobę.
Hotel
Podczas waszej podróży proponuję zatrzymać się w Basecamp Hotel. Obiekt jest położony w sercu miasteczka i oferuje pokoje z prywatną łazienką. W cenę jest wliczone śniadanie. Alternatywą (dla budżetowych turystów) jest skorzystanie z noclegu na kempingu nieopodal lotniska w Longyearbyen.
Dowiedzcie się więcej o tym hoteluJak zaplanować pobyt na Spitsbergenie?
Przede wszystkim zadbajcie o ciepłe ubranie 🙂 Spitsbergen leży w obszarze Arktyki, 1300 km w linii prostej od Bieguna Północnego. Nawet latem jest tu zimno – średnie temperatury w sierpniu nie przekraczają kilku stopni Celsjusza (między 3 a 8). Lato to jednak doskonała pora, aby doświadczyć na własnej skórze uroków dnia polarnego. Słońce nie zachodzi wówczas nawet na chwilę, w nocy jest zupełnie jasno.
Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego nim wyruszycie na trekking poza miasto, musicie zaopatrzyć się w broń palną. Na całym Svalbardzie żyje bowiem ponad 3000 niedźwiedzi polarnych (więcej niż mieszkańców wyspy). Pozwolenie i samą broń uzyskacie w prosty sposób u Gubernatora Svalbardu. Wystarczy zaświadczenie o niekaralności oraz opłata ok. 100 PLN za dobę.
Co robić w krainie zimna? Na przykład odwiedzić miejscowy kościół (położony najdalej na północ na świecie) lub zajrzeć do North Pole Expeditions Museum. Warto skorzystać z ofert lokalnych biur podróży i udać się w rejs do rosyjskiej osady górniczej Barentsburg lub na wycieczkę w czasie do poradzieckiego miasta górniczego Pyramiden.
Wiele przydatnych informacji znajdziecie w relacji naszego redaktora. Zajrzyjcie do niej koniecznie, by dowiedzieć się więcej o tym odległym i surowym skrawku Europy.
Na moment pisania artykułu, Norwegia ma zamknięte granice dla osób, które nie mają stałego zameldowania w tym kraju.
Więcej na temat obostrzeń w Norwegii przeczytacie tutaj.
Z propozycjami lokalnych wycieczek zapoznajcie się na oficjalnej stronie Svalbardu.
Z lotniska w Longyearbyen do centrum miasteczka dowiezie was autobus dopasowany do rozkładu przylotów i odlotów. Dokładne informacje oraz ceny biletów znajdziecie na stronie przewoźnika.
Gdzie zjeść „pod Biegunem Północnym”? Ta lista powinna ułatwić wam wybór najlepszej restauracji.
Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp
Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.
Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.
Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?