Fly4free.pl

Sopot ma dość golasów paradujących po mieście, Władysławowo walczy z parawanami

Foto: katatonia82 / Shutterstock
Nie wszyscy turyści potrafią się zachować podczas wczasów nad Bałtykiem. Z tego powodu niektóre kurorty zaczęły walczyć z fatalnym zachowaniem niektórych z nich. I odnoszą pierwsze sukcesy.

Władze Sopotu już drugi rok z rzędu zachęcają turystów, którzy wychodzą z plaży i roznegliżowani spacerują po centrum miasta, aby… się ubrali. Chcą tego właściciele sopockich knajp i większość mieszkańców znanego kurortu, których rażą półnadzy turyści paradujący po „Monciaku”. Stąd pomysł na kampanię informacyjną – turyści dostają ulotki, a na mieście i w lokalach rozwieszono plakaty upominające ludzi, by nie mylili deptaka z plażą. I wychodzi na to, że akcja powoli przynosi rezultaty.

– W tym roku pogoda nie rozpieszcza, a im robi się cieplej, tym więcej golasów na ulicach. Ale widzimy pierwsze efekty naszej akcji, bo takich osób zdaje się być mniej, nie wchodzą też bez ubrania do restauracji, co zdarzało się w ubiegłych sezonach (…). Widać, że mentalność zaczyna się zmieniać. Przez wiele lat rozpieszczaliśmy turystów w Polsce, nie zwracając uwagi na to, że spacerują po kurortach niemal na golasa. Mam nadzieję, że nasza akcja rozwiąże ten problem, a za przykładem Sopotu być może pójdą też inne miasta – mówi Marta Łukowska ze Stowarzyszenia Turystycznego Sopot.

Władysławowo walczy z parawanami

Z kolei we Władysławowie problemem jest masa parawanów rozciągających się na całej szerokości plaży, przez które trudno si przecisnąć. Czy da się poprawić tę sytuację? Na proste i świetne rozwiązanie wpadli ratownicy z Władysławowa, którzy… zaczęli stawiać własne parawany. Tworzą one tzw. korytarze bezpieczeństwa, czyli wolne strefy, które mają ułatwić dotarcie do brzegu plażowiczom, a także ratownikom, gdy zajdzie taka potrzeba. Nowy pomysł się sprawdza, choć niektórzy plażowicze wciąż nie stosują się do tabliczek z napisem „nie zastawiać”. WOPR-owcy zwracają im wówczas uwagę, że takie zachowanie może utrudnić ratowanie czyjegoś życia lub zdrowia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
A na zdjęciu najbardziej przereklamowana, miniaturowa plaża miejska w Gdyni :)
vanja, 12 sierpnia 2017, 11:38 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »