Fly4free.pl

Śniadania dookoła świata. Od owsianki po miso

Podczas wojaży warto poznawać zwyczaje żywieniowe mieszkańców odwiedzanego kraju. Śniadania serwowane w hotelach są najczęściej zunifikowane i nie przypominają tradycyjnych porannych posiłków jedzonych w domach przez miejscowych.

Rodzaj podawanego śniadania w dużej mierze zależy od regionu danego kraju i przywiązania do tradycji osób spożywających posiłek. Najczęściej w gorących regionach świata jada się o poranku lekkie przekąski, podczas gdy w chłodnych krajach dzień zaczyna się zwykle od bardziej ciężkostrawnych, sycących dań, przypominających obiad.

Lubicie zaglądać innym w talerze? Zobaczcie, co jadają rano mieszkańcy różnych zakątków świata. Czy znacie tradycyjne śniadania popularne w innych krajach?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Trzeba było robić aż 35 stron..
artur, 5 listopada 2014, 19:29 | odpowiedz
Klikom, klikom i nic z tego nie mom
klikocz, 5 listopada 2014, 19:45 | odpowiedz
jak nie chcecie czytać 35 stron to przecież nikt wam nie każe :D mi za to artykuł niesamowicie się podobał zwłaszcza ze będąc w większości tych krajów albo nocując na CS u ich mieszkańców mogę potwierdzić, że jest prawdziwy i bardzo dobrze opracowany :D
Tierra, 5 listopada 2014, 20:37 | odpowiedz
Przerzuca się to faktycznie tragicznie, za każdym razem ładując wszystko co się da na stronie. Poza tym całkiem fajne, tylko DLACZEGO NIE MA NIC O POLSKIM ŚNIADANIU? Z chęcią dowiedziałbym się co wg autora jest u nas standardowym śniadaniem. Kromka z szynką?
stachu, 5 listopada 2014, 22:18 | odpowiedz
Avatar użytkownika
stachuPrzerzuca się to faktycznie tragicznie, za każdym razem ładując wszystko co się da na stronie. Poza tym całkiem fajne, tylko DLACZEGO NIE MA NIC O POLSKIM ŚNIADANIU? Z chęcią dowiedziałbym się co wg autora jest u nas standardowym śniadaniem. Kromka z szynką?
może jajecznica :) ?
llanka, 5 listopada 2014, 22:20 | odpowiedz
chciałem poczytać ale jak zobaczyłem 35 stron to mnie zniechęciło.....
34 strona, 5 listopada 2014, 22:38 | odpowiedz
Świetny tekst, ale na Sri Lance ten naleśnik w kształcie miseczki nazywa się "hopper" :) pozdrawiam
a., 5 listopada 2014, 22:57 | odpowiedz
a.Świetny tekst, ale na Sri Lance ten naleśnik w kształcie miseczki nazywa się „hopper” pozdrawiam
Dzięki za słuszną uwagę - akurat na Sri Lance częściej używa się określenia "hopper", chociaż generalnie w południowych Indiach bardziej popularną nazwą jest "appam". Pozdrawiam :)
Dorota Ludwicka, 6 listopada 2014, 0:04 | odpowiedz
Marmite (i Vegemite) wcale nie są paskudne. Przeciwnie . Świetne z grzanką z masłem lub żółtym serem. Marmite można już kupić w Marks&Spencer.
zapinio, 6 listopada 2014, 0:09 | odpowiedz
klikoczKlikom, klikom i nic z tego nie mom
Mylisz się, to dzięki temu ten portal zarabia na siebie i możesz bezpłatnie korzystać z cennych informacji o tanim lataniu, nad którymi pracuje sztab ludzi. Oni też muszą coś z tego mieć :)
Macintosh, 6 listopada 2014, 1:37 | odpowiedz
Przepyszny artykuł! :-)
KatKat, 6 listopada 2014, 8:31 | odpowiedz
Od kiedy Amerykanie sami robia ciasto na pancakes? Kupuja gotowa mieszkanke w sklepie, dolewaja wody "do kreski" i gotowe...
noemi, 6 listopada 2014, 8:56 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Świetny artykuł, mimo klikania. Idę coś zjeść;) hihi
popcarol, 6 listopada 2014, 9:16 | odpowiedz
Bardzo ciekawe, ale na koniec spodziewałam się Polski :)
Gość, 6 listopada 2014, 9:23 | odpowiedz
arturTrzeba było robić aż 35 stron..
Zawsze mozesz przezytac tylko 10 pierwszych ;)
marek, 6 listopada 2014, 11:34 | odpowiedz
Hmm... też mnie ciekawi co można by przypisać Polsce. Ja codziennie rano wcinam jajko na miękko i tosty z serem, ale już chociażby mój Tata ogranicza swoje śniadanie do muesli z mlekiem. To samo tyczy się napoi, niektórzy bez kawy na czczo ani rusz, inni nie wyobrażają jej sobie na pusty żołądek, czy w ogóle nie piją. Chyba po prostu nasze śniadanie nie jest normowane ;).
Mary, 7 listopada 2014, 3:02 | odpowiedz
Bardzo fajne opracowanie, ach te wspomnienia :D co prawda nie nazwałabym fińskiego viili jogurtem, bo to coś pomiędzy jogurtem a kefirem, ale ogólnie to ... zgłodniałam :)
EVI, 7 listopada 2014, 17:58 | odpowiedz
nic nie przebije tureckich śniadań! I jeśli ktoś myśli, że wymienione w artykule wiktuały to alternatywne opcje, to się grubo myli: na stół wjeżdża wszystko na raz - tak jak widać na zdjęciu albo i więcej :)
anik, 20 listopada 2014, 16:55 | odpowiedz
Nie wspomnieliscie o kolumbii, na sniadanie placki kukurydziane arepas z bialym serem, do tego jajecznica z drobno posiekana cebula i pomidorami, lub tez patacones- placki z zielonych bananow platanos. Do popicia goraca czekolada, a zaraz po skonczeniu sniadania- kawka :)
Kolumbia, 18 grudnia 2014, 10:29 | odpowiedz
Na Wyspach Zielonego Przylądka zaś tradycyjnym śniadaniem jest cachupa (catxupa, catchupa) - danie z kukurydzy. Zobaczcie sami: https://bylenaprzod.wordpress.com/2014/04/18/cachupa/
Emilia z Cabo Verde, 18 grudnia 2014, 11:10 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »