Fly4free.pl

Majówka: Uzbekistan śladami Jedwabnego Szlaku oraz Nur-sułtan z Warszawy za 1780 PLN

1780 PLN
Foto: Dudarev Mikhail / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Wybierzcie się w okresie majówki na niezapomnianą wyprawę do Uzbekistanu. W jej trakcie będziecie mieli okazję odwiedzić perły dawnego Jedwabnego Szlaku – Samarkandę, Bucharę, czy Chiwę, a także wybrać się do Mujnak w poszukiwaniu cmentarzyska statków i znikającego Jeziora Aralskiego! Zatrzymacie się również w stolicy Kazachstanu.

Proponowany przeze mnie termin podróży przypada na długi majowy weekend. Do Nur-sułtanu polecicie bezpośrednim lotem w terminie 27(28) kwietnia – 12 maja, natomiast lot na trasie Nur-sułtan – Taszkent, Nukus – Nur-sułtan jest zaplanowany na 28 kwietnia – 9 maja. Możecie wybrać także inne daty podróży, jednak cena biletów może się różnić.

Z Warszawy do Nur-sułtanu wybierzecie się tylko z bagażem podręcznym. Sprawdźcie nasze porady jak się spakować. Do tytułowej ceny będziecie musieli doliczyć przejazd z Taszkentu do Nukusu.

Podróżując Kazachstanu oraz Uzbekistanu nie będziecie potrzebowali wizy!

Termin podróży: kwiecień – maj 2020
Linie lotnicze: PLL LOT oraz Uzbekistan Airways
Bagaż: podręczny (PLL LOT), podręczny oraz rejestrowany (Uzbekistan Airways)

Koszt biletów lotniczych, obejmujących całą wycieczkę to 1780 PLN za osobę.

Hotel258 PLN/noc

Pierwsze dwie noce w Taszkencie proponuję wam spędzić w hotelu Star

Dowiedz się więcej o tym hotelu

Azja Środkowa na przełomie kwietnia i maja?

Wasza podróż do Azji Centralnej będzie składała się z kilku etapów. 27 kwietnia polecicie do Nur-sułtanu. Wylądujecie następnego dnia rano i po kilku godzinach polecicie do Taszkentu. Stolica Uzbekistanu to miasto gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością, jednak nie oddaje w pełni klimatu tego tajemniczego kraju, dlatego 1 – 2 dni powinny wam w zupełności wystarczyć.

Podróż z Taszkentu do położonego w zachodniej części kraju Nukusu możecie zaplanować według własnego planu, odwiedzając po drodze pełne zabytkowych minaretów, medres i pałaców najsłynniejsze miasta Jedwabnego Szlaku, takie jak Samarkanda, Buchara, czy Chiwa. Proponuje wam tę trasę pokonać pociągiem.

Gdy już dotrzecie do Nukusu, proponuję wam wybrać się do miejscowości Mujniak. Miasto jeszcze kilkadziesiąt temu było prężną osadą rybacką nad Jeziorem Aralskim, obecnie spotkała je jedna z największych katastrof ekologicznych w dziejach ludzkości. Woda oddaliła się na kilkadziesiąt kilometrów, dlatego porzucone statki na środku pustyni nikogo tam nie dziwią. Do Mujniak możecie próbować dostać się lokalnym transportem. Więcej informacji znajdziecie na naszym forum oraz na stronie caravanistan.

9 maja czeka was lot powrotny z Nukusu do Nur-sułtanu z przesiadką w Taszkencie. Po niespełna trzech dniach 12 maja wrócicie do Warszawy.

Foto: v.apl / Shutterstock
Foto: monticello / Shutterstock
Uzbekistan
Foto: Leonid Andronov / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Bilety do Kazachstanu i dalej do Uzbekistanu rezerwujecie osobno. Pamiętajcie, że do tytułowej ceny musicie doliczyć transport z Taszkentu do Nukusu.

  • W Uzbekistanie na początku maja temperatury oscylują w ciągu dnia w okolicach 30 stopni Celsjusza.

  • Przed wyruszeniem w podróż zamówcie dla siebie wielowalutową kartę Revolut i nie traćcie na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »