Fly4free.pl

Śladami Davida Attenborough – Ekwador i wyspy Galapagos za 3285 PLN. Wylot z Berlina

3285 PLN
fotograf na Galapagos
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Maridav / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Marzy wam się podróż, w trakcie której poczujecie się niczym podczas oglądania filmu na National Geographic? Udajcie się do Ekwadoru, gdzie czeka prawdziwa przygoda i spora dawka atrakcji – odkryjecie urokliwe miasteczka w cieniu pasma Andów (Bańos i Otavalo) oraz zobaczycie, jak wygląda życie na Galapagos.

Swoją wyprawę rozpoczniecie wylotem z Berlina (17 kwietnia), całość potrwa 10 dni. Do Ekwadoru polecicie na pokładzie samolotów linii Air France, Copa Airlines oraz LATAM. W cenie biletu zawarty jest bagaż podręczny. Po drodze czekają was przesiadki na terenie Europy i Panamie (gwarantowane przez przewoźnika).

Ekwador i tamtejsze miasto Guayaquil, to świetna baza wypadowa na wyspy Galapagos. Dlatego do mojej oferty dołączam propozycję bezpośrednich lotów w ten niezwykły zakątek świata! W dalszej części tego artykułu zdradzam, co warto zobaczyć i jak tam dotrzeć.

Termin podróży: kwiecień
Wylot z: Berlina
Linie lotnicze: Air France/KLM, Copa Airlines, LATAM Airlines
Bagaż: podręczny

Hotelod 252 PLN/2 osoby/noc

W mieście Guayaquil proponuję wam zatrzymać się w 4* hotelu Exe Galeria Man-Ging. Tutaj spędzicie pierwsze 3 noce przed dalszą podróżą na Galapagos.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Na Galapagos z kolei rozważcie pobyt w Hotel Verde Azul.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jakie atrakcje czekają w Ekwadorze?

Zatrzymując się na chwilę w Guayaquil, warto wspiąć się na wzgórze Sant Ana (Las Peñas), zwiedzić starówkę oraz główny deptak. Miasto jest świetną bazą wypadową do poznawania najdalszych zakątków Ekwadoru! Zdecydowanie powinniście skierować się ku takim miasteczkom jak Otavalo oraz Bańos. W pierwszym z wymienionych czeka na was największy targ w Ekwadorze, skąd możecie przywieźć najlepsze pamiątki z podróży! Otavalo jest zamieszkiwane jest przez potomków Indian.

Drugie na liście, małe miasteczko Bańos, położone jest w dolinie pomiędzy górami i wulkanami. Trafia tu sporo turystów – nie bez powodu. Jeżeli zmęczyło was przechadzanie się po mieście, możecie przyjechać tutaj, aby pochodzić po górach, udać się na spływ lub wycieczkę kolejką linową prowadzącą wśród szczytów. Atrakcja, której nie możecie przegapić, to słynna Casa del Arbol, czyli huśtawka, zawieszonej nad przepaścią z widokiem na wulkan – tego nie zapomnicie do końca życia!

Wisienką na torcie będzie pobyt na Galapagos. To prawdziwa gratka dla miłośników przyrody, gdzie czekają na was zjawiskowe wyspy wulkaniczne z bogactwem niespotykanej fauny i flory. Dotrzeć na wyspę, którą wielu z nas widziało, oglądając programy przyrodnicze… bezcenne!

Galapagos
Foto: FOTOGRIN / Shutterstock
Foto: Ksenia Ragozina / Shutterstock
foka na Galapagos
Foto: wildestanimal / Shutterstock
Przydatne informacje
  • W planowaniu podróży pomocne mogą okazać się popularne przewodniki wydawnictwa Lonely Planet.

  • Swojej przygody nie możecie rozpocząć bez karty Revolut! Zamówcie ją przed podróżą, aby nie stracić na przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
10 dni - z czego 4 zajmie podróż i jetlag. Mamy  więc 6 dni na drugim końcu świata. #śladwęglowy lubi to!
okiemserca, 5 lutego 2020, 17:24 | odpowiedz
4 dni zajmie podróż? :D wylot 17 kwietnia, a na drugi dzień znajdziesz się w Ekwadorze ;) a jetlag... cóż, każdy radzi sobie z nim na własny sprawdzony sposób.
Tomasz Świerczyński, 5 lutego 2020, 18:18 | odpowiedz
każdy ma swoją filozofie życia i dbania o Planetę. Ja nie latam na inny kontynent na okres krótszy niż miesiąc - oczywiście wiem ze promowanie odpowiedzialnych postaw nie jest zgodne z duchem portalu zachecającego do lotów gdziekolwiek byle tanio :-D
Tomasz Świerczyński 4 dni zajmie podróż? :D wylot 17 kwietnia, a na drugi dzień znajdziesz się w Ekwadorze ;) a jetlag... cóż, każdy radzi sobie z nim na własny sprawdzony sposób.
okiemserca, 5 lutego 2020, 18:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »