Fly4free.pl

Powstaje kolejna ścieżka w chmurach. Ta będzie największa w Polsce!

wieża widokowa swieradow zdroj
Foto: Świeradów-Zdrój

W Świeradowie-Zdroju ma powstać kolejna tzw. ścieżka w chmurach, czyli specjalna platforma widokowa połączona z funkcją edukacyjną. Podobne obiekty w Polsce i na świecie od dawna robią furorę. Czy tak będzie i tym razem? Przekonamy się już wiosną 2021 roku.

Kilkudziesięcio-metrowe wieże widokowe przeżywają w Europie prawdziwy boom. Małe miejscowości położone w malowniczych okolicach chętnie inwestują w takie rozwiązanie, bo piękne widoki i niewielki stopień trudności przyciągają do takich obiektów tłumy. Ścieżki są dostępne zarówno dla rodzin z dziećmi jak i niepełnosprawnych. Teraz kolejny taki obiekt powstaje w Świeradowie-Zdroju, czyli na Dolnym Śląsku.

Co ciekawe, powstająca właśnie wieża widokowa, zwana powszechnie „ścieżką w chmurach” będzie największą w Polsce. Całość ma wznosić się na wysokość ok. 70 metrów, sam spacer po wieży ma mieć długość 800 metrów, ale wszystkie ścieżki dydaktyczne będą ciągnąć się przez blisko 3 kilometry.  Na koniec spragnieni mocniejszych wrażeń, będą mogli zjechać na dół specjalną ślizgawką. Ta ma mieć 103 metry długości i 29 stopni kąta nachylenia.

W przeciwieństwie do niektórych podobnych obiektów, wieża w Świeradowie-Zdroju nie będzie postawiona na okolicznym szczycie tylko bliżej miasta, a co jeszcze ważniejsze – będzie dostępna także po zmroku.

Według najnowszych zapowiedzi całość ma być gotowa za kilka miesięcy, czyli wiosną 2021 roku. Obecnie firma wykonująca prace kończy stawiać fundamenty. Prawdopodobnie realizacja będzie kosztować ok. 40 mln PLN. Inwestorem jest czeski przedsiębiorca – ten sam, który odpowiadał za budowę ścieżki w Dolni Moravie w Czechach.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »