Fly4free.pl

Skytrax: Znamy najlepsze linie lotnicze na świecie. LOT, Ryanair i Wizz Air daleko w tyle

Singapore Airlines
Foto: Sorbis / ShutterStock
Na uroczystej gali podczas Paris Air Show ogłoszono wyniki tegorocznego prestiżowego konkursu Skytrax na najlepszą linię lotniczą na świecie. W czołówce doszło do kilku istotnych zmian, również na pozycji lidera, natomiast jedyny przedstawiciel Polski zanotował dość bolesny spadek względem ubiegłego roku.

Po raz piąty w swojej 23-letniej historii najlepszą linią lotniczą w konkursie Skytrax World Airline Awards 2023 wybrano Singapore Airlines. – Linia osiągnęła doskonałe wyniki w wielu kategoriach nagród, a najważniejszym wydarzeniem było uznanie ich kabiny pierwszej klasy za najlepszą na świecie – powiedział Edward Plaisted, dyrektor generalny Skytrax. Kilka tygodni wcześniej przewoźnik ten zajął piąte miejsce w zestawieniu agencji ds. bezpieczeństwa lotniczego pod względem oceny usług.

Singapurska linia w tegorocznym zestawieniu wyprzedziła siedmiokrotnego zdobywcę tego tytułu, czyli Qatar Airways. Na trzecim miejscu uplasowały się japońskie ANA All Nippon Airways, natomiast tuż za podium Emirates i Japan Airlines.

Spory spadek względem ubiegłorocznego rankingu zanotował Ryanair – spadł z 40. na 68. miejsce. LOT w tegorocznym zestawieniu znalazł się z kolei na 86. pozycji (w 2022 roku był 73.), a tuż za narodowym przewoźnikiem uplasował się Wizz Air, który z kolei awansował o sześć pozycji w porównaniu do poprzedniego rankingu.

Inne kategorie zestawienia Skytrax

Jeśli chodzi o inne kategorie, Qatar Airways zajął pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszej na świecie klasy biznes. Po raz trzeci z rzędu najczystszą linią (oferującą najwyższe standardy higieny) wybrano ANA All Nippon Airways, która dodatkowo zdobyła nagrodę za najlepsze usługi lotniskowe. Najbardziej udoskonaloną linią zostały Kuwait Airways, najlepszą niskokosztową linią został przewoźnik AirAsia, najlepszą niskokosztową linią długodystansową singapurska linia Scoot, a najlepszą niskokosztową w Europie hiszpańska Volotea.

W nowej kategorii najbardziej przyjaznych rodzinom linii lotniczych na świecie, która obejmuje takie kwestie, jak zasady dotyczące miejsc dla rodzin, pierwszeństwo wejścia na pokład i udogodnienia dla dzieci, wygrały linie Air Canada. Za najlepszy na świecie personel pokładowy wyróżniono linię Garuda Indonesia, za rozrywkę pokładową Cathay Pacific, a za najlepsze regionalne linie na świecie uznano Bangkok Airways.

20 najlepszych linii lotniczych na świecie wg Skytrax

1. Singapore Airlines (2022 – 2.)
2. Qatar Airways (1.)
3. ANA All Nippon Airways (4.)
4. Emirates (3.)
5. Japan Airlines (6.)
6. Turkish Airlines (7.)
7. Air France (8.)
8. Cathay Pacific (16.)
9. EVA Air (18.)
10. Korean Air (9.)
11. Hainan Airlines (14.)
12. SWISS Air (10.)
13. Etihad Airways (12.)
14. Iberia (25.)
15. Fiji Airways (36.)
16. Vistara (20.)
17. Qantas Airways (5.)
18. British Airways (11.)
19. Air New Zealand (30.)
20. Delta Air Lines (24.)

68. Ryanair (40.)

86. LOT (73.)
87. Wizz Air (93.)

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Małe sprostowanie: najlepszy personel pokładowy wygrała Garuda ;) 
Michal Pitrus, 22 czerwca 2023, 20:54 | odpowiedz
Racja! Dzięki za czujność. 
Michal Pitrus Małe sprostowanie: najlepszy personel pokładowy wygrała Garuda ;) 
Cezary Kawecki, 22 czerwca 2023, 21:38 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »