Fly4free.pl

Znamy najlepsze linie lotnicze świata! Jak na ich tle wypadają LOT, Ryanair i Wizz Air?

Foto: Matej Kastelic / Shutterstock

Linia Qatar Airways została ponownie wybrana najlepszą linią lotniczą świata w rankingu Skytrax – najbardziej prestiżowym zestawieniu, w którym ocenia się jakość przewoźników. Na 57 miejscu w rankingu znalazł się Ryanair, a LOT zajął 68 miejsca.

Skytrax to najbardziej prestiżowy ranking linii lotniczych, w którym przewoźników w różnych kategoriach oceniają tysiące pasażerów. Zestawienie wróciło po rocznej przerwie – w 2020 roku organizatorzy zdecydowali się nie tworzyć zestawienia ze względu na pandemię koronawirusa. Tymczasem we wtorek poznaliśmy zwycięzców rankingu za 2021 rok. Jakie są wyniki?

Z zestawienia wynika, że najlepszą linią lotniczą według Skytrax została linia Qatar Airways, która obroniła tym samym tytuł przyznany jej w 2019 roku. To już szósty raz, gdy katarski przewoźnik uzyskał ten prestiżowy tytuł, jednak nie jest to jedyne zwycięstwo tej linii – Qatar Airways zwyciężył też w kategorii „najlepsza klasa biznes” oraz „najlepszy fotel w klasie biznes” i oczywiście „najlepsza linia lotnicza na Bliskim Wschodzie”. Drugie miejsce w zestawieniu zajęła z kolei linia Singapore Airlines, która zwyciężyła też w takich kategoriach jak „najlepsza załoga pokładowa”, „najlepsza pierwsza klasa” i „najlepszy fotel w pierwszej klasie”. Z kolei na najniższy stopniu podium zameldowała się japońska linia ANA All Nippon Airways, która została też uznana za „najbardziej czystą linię lotniczą” na świecie.

Czołowa dziesiątka rankingu prezentuje się następująco:

  1. Qatar Airways
  2. Singapore Airlines
  3. ANA
  4. Emirates
  5. Japan Airlines
  6. Cathay Pacific
  7. EVA Air
  8. Qantas Airways
  9. Hainan Airways
  10. Air France

Jak widzimy, za najlepszą linię w Europie został uznany narodowy przewoźnik Francji. Co z innymi liniami ze Starego Kontynentu? Na 11 miejscu znalazła się linia British Airways, na 13 – Lufthansa, na 14 – rosyjski Aerofłot, a na 16 – KLM. Dopiero 17 miejsce zajęła linia Turkish Airlines, a 18 pozycja trafiła do Swissa.

Foto: Shutterstock

Jak poradziły sobie LOT, Ryanair i Wizz Air?

W zestawieniu Skytrax wzięto pod uwagę 350 przewoźników z całego świata. Jak więc na tle innych przewoźników wypadły najmocniej obecne na naszym rynku linie lotnicze? Z polskiej „wielkiej trójki” najlepiej wypadł Ryanair, który został sklasyfikowany na 57 miejscu na świecie (w 2019 roku był na 59 pozycji). Spadek o jedno miejsce w stosunku do poprzedniego rankingu zanotował z kolei LOT – narodowy przewoźnik został sklasyfikowany na 68 pozycji.

Zaskakująca nisko uplasował się zaś Wizz Air, który zajął dopiero 96 miejsce, choć w stosunku do 2019 roku węgierska linia i tak zanotowała postęp – przewoźnik znalazł się wówczas na 105 pozycji.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »