Fly4free.pl

Nie stawił się na lot w trakcie przesiadki. Teraz ma 3-letni zakaz latania

Samolot
Foto: Matej Kastelic / ShutterStock
Pewien nastolatek przez trzy lata nie będzie mógł wsiąść na pokład samolotu linii American Airlines. Powodem jest udowodniona próba skiplaggingu, czyli pominięcia ostatniego etapu lotu i zakończenia podróży podczas przesiadki, dzięki której można zaoszczędzić nieco pieniędzy na bilecie.

17-latek został zatrzymany na lotnisku w Gainesville na Florydzie przed wejściem na pokład samolotu do Nowego Jorku z międzylądowaniem w Charlotte w Północnej Karolinie, gdzie planował wysiąść. Dzięki temu, zamiast 400 dolarów za bilet zapłacił jedynie około 150 dolarów.Jego bilet został anulowany, a linia American Airlines nałożyła na niego trzyletni zakaz lotów, choć nie zrobił nic złego. Nigdy nawet nie dostał swojej karty pokładowej – napisał na Facebooku ojciec nastolatka, który rezerwował mu miejsce na pokładzie.

Pracownicy lotniska w Gainesville podejrzewali, że 17-latek nie będzie kontynuował podróży do Nowego Jorku – dowodem miało być prawo jazdy z Północnej Karoliny. Zabrali go więc do pokoju bezpieczeństwa w celu przesłuchania i nakazali kupić nowy bilet do Charlotte za ponad 400 dolarów.

On nawet nie wiedział, że robi coś złego. Został pozostawiony samemu sobie 800 kilometrów od domu. Nigdy nie naruszył żadnej polityki ani nie złamał żadnej umowy. Po prostu poszedł do kasy, aby odebrać swoją kartę pokładową – opisywał ojciec nastolatka.

Skiplagging to kontrowersyjna strategia, dzięki której można zaoszczędzić na biletach lotniczych. W jej ramach pasażerowie rezerwują bilety z międzylądowaniem, ale przy jednoczesnym pominięciu drugiego etapu lotu. Praktyka ta powszechnie nie jest zbyt dobrze odbierana przez linie, czego przykładem jest American Airlines.

W styczniu 2021 roku amerykański przewoźnik ogłosił, że zamierza się rozprawić ze skiplaggerami.Kupowanie biletu bez zamiaru latania wszystkimi lotami na danej trasie w celu uzyskania niższych opłat jest naruszeniem warunków American Airlines i jest opisane w naszych Warunkach przewozu – wyjaśnił przewoźnik w oświadczeniu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Nic z tego artykułu nie zrozumiałam, oprócz tego, że pracownicy LOTNISKA (nie linii lotniczej) nielegalnie zatrzymali pasażera i stosowali jakąś formę przymusu do kupna nowego biletu  :)
AgaZap, 21 lipca 2023, 17:55 | odpowiedz
Dawno nie widziałem tak niezrozumiałego tekstu. I nadal nie wiem o co chodziło. 
Piotr Pichola, 21 lipca 2023, 22:11 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »