Fly4free.pl

Najgorszy sąsiad świata? Wysyła do 800 skarg dziennie na linie lotnicze!

Foto: William Perugini / Shutterstock

Mieszkanie w pobliżu lotniska może być irytujące, ale to, co robi pewien mężczyzna z brytyjskiego Warrington, nosi wszelkie znamiona trollingu. W ciągu 9 miesięcy wysłał on prawie 16,5 tysiąca skarg na hałas na lotnisku w Liverpoolu! A gdy ma “dobry” dzień, potrafi dostarczyć do portu lotniczego ponad 800 zażaleń na zbyt głośne samoloty.

Skargi na hałas powodowany przez samoloty podchodzące do startu i lądowania to coś naturalnego. Ale to, co robi jeden z mieszkańców miejscowości Warrington w harbstwie Cheshire, jest absolutnie niesamowite. Wystarczy spojrzeć na statystyki portu im. Johna Lennona w Liverpoolu. W okresie od lipca 2018 do końca marca 2019 roku mężczyzna wysłał do lotniska aż 16407 skarg na hałas!

Poszczególne statystyki ma jeszcze mocniej podrasowane: w okresie od stycznia do końca marca tego roku lotnisko otrzymało w sumie 5507 zażaleń na głośne samoloty – tylko 6 nie pochodziło od tajemniczego sąsiada z Warrington, który mieszka ok. 15 kilometrów od portu lotniczego.

Jak czytamy w serwisie BBC, tajemniczy mężczyzna ma też “lepsze” dni. Swój osobisty rekord pobił 6 października 2018 roku, gdy wysłał aż 842 skargi na hałas. Jak obliczono – oznacza to, że w ciągu 24 godzin musiał on wysyłać skargę średnio co 102 sekundy. Z kolei przez kilka dni w lipcu 2018 roku kontaktował się z lotniskiem po ponad 200 razy dziennie. Co ciekawe, w sumie lotnisko w Liverpoolu obsługuje maksymalnie ok. 200 operacji lotniczych dziennie.

Liczba skarg złożonych przez obywatela z Warwick jest tak duża, że lotniskowy komitet monitorujący hałas założył mu osobną kategorię do listy skarg, które otrzymuje port. Kilka miesięcy temu lotnisko podjęło też decyzję, że ze względu na ogromną skalę korespondencji, przestanie odpowiadać mężczyźnie.

Nie znaczy to jednak, że nikt nie zajmuje się jego zażaleniami. Przeciwnie, już kilka razy władze lotniska próbowały się z nim spotkać, by omówić jego skargi. Mężczyzna jednak za każdym razem odmawiał.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »